Poranny News : W Zimbabwe cena Bitcoina nadal rośnie.

W połowie listopada 2017 r w Zimbabwe wojsko dokonało zamachu stany, co było przyczyną kolejnego wzrostu cen Bitoina na lokalnych giełdach. Armia Zimbabwe zaatakowała Harare 14 listopada po trwającej tydzień konfrontacji z administracją prezydenta Roberta Mugabe. Według wojska ruch ten był wymierzony, aby zapobiec wojnie domowej. Mugabe był głową kraju od 1980 r.

Dokładnie 15 listopada w stolicy kraju, Harare, cena Bitcoina wynosiła 13.010 dolarów, co oznaczało wzrost o 10%. Na podstawie danych ze strony internetowej Golix aktualna cena Bitcoina to 14.000 dolarów czyli prawie dwukrotnie więcej niż na rynkach międzynarodowych.

Z powodu kryzysu politycznego popyt na Bitcoina w kraju gwałtownie wzrósł. Jednym z powodów tejże sytuacji jest brak krajowej waluty. W 2009 r., po hipernicjacji, która miała miejsce w 2008 r., rząd jako prawny środek płatniczy przyjął kilka walut takich jak dolar amerykański, oraz rand południowoafrykański. Według współwłaściciela Golixa, Taurai’a Chinyamakobvu, ceny Bitcoina są zdeterminowane przez podaż i popyt.


REKLAMA