Poranny News : Powstanie globalna Kryptowaluta.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) może stworzyć własną kryptowalutę. Według Wall Street Journal, może niebawem zostać zorganizowana międzynarodowa kryptokonferencja w związku z jej powstaniem. Ma to być odpowiedź na niedawne komentarze Christine Lagarde, szefa IMF, w kierunku zachęcania banków i rządów do zainteresowania się Bitcoinem i innymi kryptowalutami.

Po niedawnym ogłoszeniu przez rząd Dubaju jego zamiaru wydania lokalnej kryptowaluty, o czym pisaliśmy tutaj, wiadomość nie powinna być zaskoczeniem. Ponadto, ostatnie informacje wskazują na dużą liczbę banków zainteresowanych korzystaniem z technologii Blockchain. Trudnością globalnej waluty cyfrowej jest czynnik centralizacji, a protokół Bitcoina jest zdecentralizowany, tworzący prawdziwie wolny rynek, w którym wartość opiera się bez ustalania cen.
Globalna cyfrowa waluta, zapewniająca zdecentralizowane bezpieczeństwo, wymagałaby od MFW ustalania i regulacji wartości w celu zarządzania przepływem pieniędzy w różnych krajach. Taki system działałby w sprzeczności z zasadami leżącymi u podstaw Bitcoina i zdecydowanie nie jest czymś, czego oczekują użytkownicy kryptowalut.

Niektórzy zwolennicy Bitcoin twierdzą też, że nowa waluta nie zastąpi nigdy Bitcoina, bo ten już istnieje jako waluta globalna i zawsze na nią będzie większy popyt, gdyż nie ma centralizacji. Zwolennicy tzw. teorii spiskowych, uważają, że plany IMF mają związek z New World Order imają służyć jeszcze większej kontroli nad społeczeństwem.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi