Poranny News : Jak poradzić sobie z przepisami dotyczącymi ICO.

Dziś wydaje się, że rozporządzenia dotyczące ICO i sprzedaży tokenów pojawiają się wszędzie. SEC już rządziła żetonami DAO, a Chiny i Korea zakazały ICO. Nawet Szwajcarzy zaczynają zachowywać ostrożność. Może się zdarzyć tak, że swobodna dla ICO będzie zakończona. Niektóre ICO poszukują nowych sposobów obejścia przepisów obowiązujących w różnych krajach, zarówno przepisów dotyczących ICO, jak i innych przepisów dotyczących rozproszonych firm. Poniżej znajduje się podsumowanie trzech prób pokonania regulacji w sposób legalny.Jedną z opcji uniknięcia klimatu regulacyjnego jest dzielenie tokenów na tokeny typu „bezpieczeństwo” i tokeny typu „użyteczność”. Celem tego obejścia jest umożliwienie inwestycji bez narażania się na regulacje SEC. Kluczowym rozróżnieniem między dwoma tokenami jest wypłata dywidendy. W przypadku DCorp, na przykład tokeny niezwiązane z bezpieczeństwem będą posiadały prawa głosu na platformie, z kolei tokeny bezpieczeństwa otrzymają dywidendy. Te ramy pozwalają firmie nadal wydawać tokeny i otrzymywać inwestycje od amerykańskich inwestorów, a jednocześnie chronią się przed nadzorem regulacyjnym SEC. Czy to zadziała? Wydaje się, że dzieląc token, ruch może dobrze chronić DCorp przed nadzorem SEC. Dzielenie tokenów oznacza, że ​​w rzeczywistości są dwa instrumenty inwestycyjne, a nie jeden, a tylko jedna z nich mieści się w definicji papierów wartościowych określonej w tekście Howey.

Inną opcją, którą rozważają niektóre firmy, jest po prostu wykupienie innego podmiotu z niezbędną zgodnością z przepisami. Kupując firmę i przenosząc niezbędne prawa lub kontrolę prawną, firma macierzysta może przyjąć model biznesowy korporacji jej dziecka i uniknąć regulacji. Jednym z przykładów tego obejścia jest Stox, rynek predykcyjny, w którym posiadacze znaczników mogą przewidzieć rezultaty dowolnej liczby zdarzeń, zakładając swój STX. Firma ogłosiła niedawno wykupienie Commologic, firmy zajmującej się technologią typu non-Blockchain, która posiada licencje na hazard. Stox ma nadzieję, że wykup pozwoli im aktywnie korzystać z tych licencji w Wielkiej Brytanii i na Malcie, gdzie zostały wcześniej uzyskane. Czy to zadziała? Wydaje się, że działa dobrze, ponieważ platforma dystrybuowana przez Stox jest na tyle blisko platformy Commoblog, że może potencjalnie kontynuować działalność w tych samych ramach i na tych samych zasadach licencjonowania.

Inna metoda oparta jest na tzw. porozumieniu SAFT. SAFT to prosta umowa dla przyszłych tokenów, która zasadniczo ogranicza uczestników ICO do inwestorów akredytowanych lub zaawansowanych, zdefiniowanych jako osoby o dochodach co najmniej 200.000 dolarów lub aktywów netto powyżej 1 mln dolarów. Inwestorzy ci są w zasadzie uznani za bycie ponad regulacjami ze względu na ich poziom wykwalilikowania i wyrafinowania finansowego. Innymi słowy, powinni wiedzieć wystarczająco dużo, aby nie zainwestować w śmieci. Umowa została wzorowana na SAFE (Simple Agreement for Future Equity), która ogranicza uczestników inwestycji do grupy, w której znajdują się wyrafinowani inwestorzy, którzy otrzymują przyszłe udziały w firmach. Czy to zadziała? Porozumienie SAFT jest uważane za najlepsze wśród ogółu osób zajmującymi się tym tematem i pokrewnimi, ponieważ ma już odpowiednik w świecie VC z SAFE i prawdopodobnie przyniesie najlepsze i najbezpieczniejsze wyniki dla ICO w amerykańskim aspekcie prawnym. Inwestorzy byliby akredytowani przez zewnętrzną firmę, która zwiększy komfort regulacyjny dla SEC i ochroni drobnych inwestorów przed większymi oszustwami.


REKLAMA