Poranny News : Nieobliczalny Bitcoin Cash .

W ostatnich dniach Bitcoin Cash dogania Ethereum, aby stać się kryptowalutą nr 2. Jego kurs wczoraj wynosił 4,696 PLN a kapitalizacja BTCCH 78,807,882,356 PLN, porównując kurs Ethereum 1,138 PLN a kapitalizacja 108,846,271,710 PLN. Trzeba wręcz zaznaczyć, iż BTC Cash spadł wczoraj o -42,38%. Cena wydaje się być napędzana przez koreańskie giełdy, inne globalne giełdy również odnotowały duże zyski. Ogólna kapitalizacja rynkowa Bitcoin Cash w najwyższym momencie wynosiła ponad 41 mld dolarów USD – więcej, niż kapitalizacja rynkowa Ethereum. Czy BTC Cash przerósł oczekiwania i na stałe przeskoczył Ethereum i to on będzie na 2 miejscu zaraz po Bitcoinie ?

Gwałtowny wzrost ceny Bitcoin Cash nastąpił kosztem Bitcoina. Cena Bitcoina zaczęła spadać, odkąd Segwit2X został anulowany, a wiele osób kupiło go w oczekiwaniu, że po forku otrzyma darmowe monety Segwit2x. Gracze giełdowi spodziewali się, że po tej sytuacji pieniądze wpadną do altcoinów.

Oprócz anulowania Segwit2X, następnym problemem Bitcoina, jest ogromny portfel z ponad 135.000 niepotwierdzonych transakcji i opłat transakcyjnych, które w dalszym ciągu gwałtownie rosną w sieci. Segwit2X mógłby  w tej sytuacji pomóc, lecz został odrzucony. Inne rozwiązania skalowalności, czy to Lightning Network, czy inne, są pilnie potrzebne, ale mogą nie zostać wdrożone w najbliższej przyszłości. Dlatego w obliczu tych problemów Bitcoin Cash wydaje się bardzo atrakcyjny. Ludzie od dawna poszukiwali alternatywy dla Bitcoina – altcoina z ulepszonymi funkcjami, których wartość wzrośnie, by wyprzedzić największa kryptowalutę.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe