Argentyna: Ponad 1500 Bitomatów w odpowiedzi na nieokiełznaną inflację

Bitomat Argentyna

Ekspansja kryptowalut w Argentynie postępuje w wyniku kryzysu gospodarczego, który odbija się na wartości argentyńskiego peso. W kraju pojawiają się obecnie pierwsze bitomaty.

Według przedstawicieli Athena Bitcoin i Odyssey Group, do końca 2018r. w Argentynie pojawi się 30 Bitomatów. Liczba ta wzrośnie do około 150 na początku przyszłego roku, a do końca 2019r. powinno pojawić się ponad 1500 urządzeń.

Wyścig developerów Bitomatów

Firma Athena Bitcoin, specjalizująca się w tworzeniu i obsłudze bankomatów kryptowalutowych, uruchomiła niedawno pierwszy argentyński bitomat. Firma zainstalowała wcześniej kryptobankomaty w Kolumbii i Meksyku. Athena Bitcoin chce także rozszerzyć działalność o Chile i Brazylię. Rzecznik prasowy powiedział, że maszyny, które obecnie pozwalają klientom tylko na przeprowadzanie transakcji z wykorzystaniem bitcoin, zostaną w przyszłości zmodyfikowane tak, aby umożliwić dokonywanie transakcji w innych krypto, takich jak Litecoin, Ethereum i Bitcoin Cash.

Inna amerykańska firma, Odyssey Group, planuje zainstalować ok. 150 bitomatów do końca roku, przy czym 80% z nich będzie działać już w pierwszych miesiącach 2019 roku. Ruch ten będzie pierwszymi działaniami Odyssey Group w Ameryce Łacińskiej.

Argentyna polem do popisu

Argentyna jest idealną lokalizacją dla bankomatów Bitcoin, ponieważ inflacja targakrajową walutą – peso. Waluta do tej pory straciła ponad 50% wartości w stosunku do dolara w 2018 roku, przy czym może spaść o kolejne 40% do końca roku. Z punktu widzenia Atheny Bitcoin ta niefortunna sytuacja gospodarcza stanowi ogromną szansę na wzrosty w branży kryptowalut.

Widoczność kryptomatów rośnie

W przeciwieństwie do sprzętu Athena Bitcoin, które pozwalają klientom kupować i sprzedawać waluty cyfrowe, bankomaty Odyssey Group będą mogły również realizować bardziej tradycyjne transakcje bankowe – takie jak chociażby zdeponowanie i wypłata gotówki, a także przelewanie pieniądze między kontami. Bankomaty będą obsługiwane przez Octagon, spółkę należącą do Odyssey Group. W przeciągu roku zamierzają zainstalować około 1600 bitomatów w całym kraju.


REKLAMA