Południowa Karolina chce zakazać wydobycia Genesis.

Ustawodawcy w Południowej Karolinie poprosili platformę górnictwa chmury kryptowalutowej Genesis Mining, aby opuścili państwo ze względu na sprzedaż “nielicencjonowanych papierów wartościowych” w piątek, 9 marca.

Zlecenie o zaprzestaniu działalności złożone przez Wydział Papierów Wartościowych South Carolina Attorney General twierdzi, że Genesis, zarejestrowana w Hongkongu, wraz z szwajcarskim przedsiębiorstwem partnerskim Swiss Gold Global, nielegalnie obsługiwała mieszkańców z niezarejestrowanymi umowami na wydobycie.

“W żadnym momencie … Swiss Gold Global nie zarejestrował się w Dywizji jako pośrednik i nie zgłoszono żadnego zwolnienia z rejestracji” – czytamy w zamówieniu.

Zamówienie oznacza najnowszy ciąg żądań na poziomie Stanów Zjednoczonych dla różnych podmiotów kryptowalutowych w celu wycofania swoich usług. W ostatnich tygodniach zarówno w Teksasie, jak i w stanie New Jersey pojawiły się prośby o zaprzestanie działalności, ale dotyczy to firm o wątpliwej reputacji i historii.

Ostatnio ICO popierany przez Steven Seagal został poproszony o opuszczenie jurysdykcji New Jersey.

W lutym prawodawcy na szczeblu krajowym obiecali kontynuować monitorowanie opatentowania oferty związanej z krypto-walutą dostępnej obywatelom USA.

Południowa Karolina domaga się, aby Szwajcarzy i Geneza nie tylko zatrzymywali operacje w jej granicach, ale płacili “odpowiednią karę cywilną za wykroczenia”.

Obie firmy muszą jeszcze oficjalnie wypowiedzieć się w tej sprawie.


REKLAMA