W Holandii pół miliona gospodarstw domowych inwestuję lub wykorzystuje kryptowaluty.

Rzecznik holenderskiego banku centralnego nadal utrzymuje, że Bitcoin i inne kryptowaluty są zbyt niestabilne, by oszczędzać, a ich wartość można wyrazić tylko w kategoriach finansowych.

W niedawnej publikacji banku na temat fintech, dyrektor działu banku Petra Hielkema wyraziła te opinie, dodając, że nadal istnieje ryzyko związane z zakupem kryptowalut w jej opinii. Pomimo tych obaw holenderski bank centralny nie planuje wprowadzenia zakazu kryptowaluty.

“Jeśli coś chce być traktowane jak pieniądze, musisz być w stanie wydać, zaoszczędzić i obliczyć z tym … Jednak rzeczy nie są często kupowane za pomocą kryptowalut, to jest zbyt niestabilne dla oszczędności, a jego wartość jest wyrażona w prawdziwych pieniądzach”, powiedziała.

Oczywiście, takie poglądy nie są podzielane przez tych, którzy naprawdę obcują z walutami, takimi jak Bitcoin na co dzień. W Holandii szacuje się, że obecna liczba wynosi około pół miliona gospodarstw domowych, w których inwestuje się lub wykorzystuje kryptowaluty.

Kontynuowała, wyraźnie podążając za trendem banków, by oddzielić kryptowalutę od technologii, która za nim kryje:

“Nie uważamy więc, że to pieniądze jako takie … Niemniej jednak bank centralny uważa, że ​​technologia kryjąca się za bitcoinami – blockchain – jest niezwykle interesująca. Eksperymentowaliśmy z technologią od trzech lat i opracowaliśmy cztery prototypy. “

Holenderski minister finansów Wopke Hoekstra chce interwencji Unii w celu zwalczania ryzyka, takiego jak zakaz “ryzykownych produktów finansowych”. Oraz ograniczenie możliwości korzystania z kart kredytowych, aby kryptowalut nie można było kupić za ich pośrednictwem.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi