Platforma mająca na celu identyfikację problemów zdrowotnych , uruchomi wersję Alpha w ciągu kilku tygodni.

Platforma oparta na blockchainie, która nazywa się “przyszłością sztucznej inteligencji (AI) w służbie zdrowia”, przygotowuje się do uruchomienia wersji alfa swojej infrastruktury w ciągu kilku tygodni.

Skychain wierzy, że jego system diagnostyczny – “rozproszona otwarta sieć” sztucznych sieci neuronowych (w skrócie ANNs) – może identyfikować stany u pacjentów i zalecać odpowiednie leczenie w ciągu milisekund, znacznie zmniejszając ryzyko błędu ludzkiego podczas kluczowego etapu diagnozy.

Do czerwca, firma poinformowała, że początkujący uczestnicy, w tym szpitale, medyczni twórcy sztucznej inteligencji i dostawcy danych opieki zdrowotnej, będą mieli dostęp do “w pełni zbudowanego” ekosystemu. W drugiej połowie tego roku ma nadzieję przyjąć jeszcze więcej uczestników – i do czasu wydania wersji beta w grudniu, Skychain wierzy, że “będzie dostępnych coraz więcej sieci neuronowych i gotowych zestawów danych”.

Skychain chce, aby wszystkie jego plany zostały “całkowicie zrealizowane” do lata przyszłego roku, kiedy planowane jest oficjalne uruchomienie – torując drogę, by stał się “liderem na rynku medycznym sztucznej inteligencji”. Szacunki IBM wskazują, że ta branża może w końcu być warta 200 miliardów dolarów, a firma wyznaczyła sobie ambitny cel, jakim jest zdominowanie sektora z 70-procentowym udziałem w rynku.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe