Platforma ds. Składania zeznań podatkowych ‘Zebpay’, stworzona by pomóc osobom związanym z krypto w Indiach.

Największa platforma podatkowa w Indiach, Cleartax, wraz z Zebpay, jedną z wiodących hinduskich giełd kryptowalut, jednoczy wysiłki, aby pomóc Indianom w ich podatkach kryptograficznych. Celem partnerstwa jest kształcenie inwestorów i handlowców Bitcoin na temat bieżących przepisów podatkowych oraz ich zastosowania do raportowania przychodów i zysków kryptowaluty.

Pomaganie podatnikom w zrozumieniu prawa

Indyjscy regulatorzy wciąż walczą o znalezienie najlepszego sposobu na kryptowaluty, takie jak bitcoin. Wypowiedzi urzędników, że nowe zasady zostaną wdrożone wkrótce, nie były realizowane przez działania. Wręcz przeciwnie, próby nałożenia nadzoru na krypto-ekosferę doprowadziły do ​​wniosku, że nie będzie to łatwe zadanie. Według doniesień mediów z zeszłego miesiąca, do końca marca oczekiwano nowych regulacji.

Pomimo braku wprowadzenia kompleksowych regulacji, władze w Indiach chętnie sięgają do zysków kryptograficznych, jak wiele innych rządów na całym świecie. W ubiegłym miesiącu Departament ds. Podatku Dochodowego wydał zawiadomienia tysiącom inwestorów kryptowalut, jak donosi serwis .Bitcoin.com. Pytania następujące. Jeśli kryptowaluty nie są ani zalegalizowane, ani uregulowane, jak podatnicy spodziewają się zaraportować swoje kryptograficzne dochody i zyski?

Nowa inicjatywa pod nazwą Plan Doradztwa Kryptowalutowego wesprze indyjskich inwestorów i inwestorów Bitcoin w tegorocznej kampanii podatkowej, zgodnie ze Standardem Biznesowym. Łącząc wysiłki, są to największa platforma podatkowa w kraju, Cleartax, i jedna z największych giełd indiańskich w Indiach i dostawcy portfeli – Zebpay. Celem partnerstwa jest ułatwienie podatnikom zrozumienia i przestrzegania przepisów dotyczących opodatkowania transakcji kryptowalutowych.

Oczyszczanie powietrza wokół kryptowalut

Cleartax twierdzi, że ma wiedzę techniczną i podatkową “, aby pomóc ludziom zrozumieć, jak działa Bitcoin”. Oprócz planu doradczego, platforma uruchomiła usługi składania zeznań podatkowych dla inwestorów, którzy uzyskali zyski kapitałowe ze sprzedaży kryptowalut. “Dzięki naszym specjalistycznym planom, stworzonym we współpracy z firmą Zebpay, chcemy oczyścić atmosferę wokół cyfrowych walut. Zawsze dążyliśmy do uproszczenia podatków dla Indian. Ta ostatnia oferta to kolejny krok w tym samym kierunku “- powiedział dyrektor generalny i założyciel, Archit Gupta.

Nischint Sanghavi, szef wymiany w firmie Zebpay, dodał, że jego firma szuka “podobnie myślącego partnera”, który zajmie się kwestiami związanymi z podatkiem kryptowalutowym. Sanghavi uważa, że ​​partnerstwo z Cleartax uprości planowanie podatkowe klientom Zebpay.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty