Pierwszy podmiot w Abu Dhabi, który wdrożył własne rozwiązanie blockchain.

Maqta Gateway LLC, spółka zależna będąca w całości własnością Abu Dhabi Ports, stała się pierwszym podmiotem w Abu Dhabi, który wdrożył własne rozwiązanie blockchain.

Maqta Gateway opracowała i wprowadziła na rynek Silsal – technologię opartą na blockchain, która ma na celu poprawę efektywności w branży spedycyjnej i logistycznej.

Według Construction Business News, Silsal będzie początkowo dostępny dla spedytorów i ich klientów, a nowy system zostanie wprowadzony do “reszty społeczności handlowej jako uzupełniające narzędzie do istniejącego systemu mPCS (Maqta’s Port Community System)”.

Korzystając z wewnętrznego bloku blockchain, Abu Zabi Ports ma nadzieję zmniejszyć liczbę dokumentów, ułatwić aktualizacje statusu w czasie rzeczywistym i przyspieszyć wymianę informacji.

Silsal został opracowany wewnętrznie w Digital Innovation Lab w Maqta Gateway i został przetestowany w terenie ze strategicznymi klientami portów w Abu Zabi, jak donosi Business News.

Dyrektor generalny Maqta Gateway Dr. Noura Al Dhaheri skomentował:

“Blockchain jest kluczowym krokiem w cyfryzacji handlu”.

Oprócz blockchain, Maqta Gateway stworzyła własny system do cyfrowej tożsamości, który może szyfrować wszystkie rodzaje dokumentów transportowych. “To”, mówi dr Noura Al Dhaheri “wyeliminuje potrzebę dostępu za pomocą haseł, które często mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa”.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe