Pierwszy całkowicie oparty na Blockchain akt prawny w USA.

South Burlington, program Vermont we współpracy z globalnym rynkiem nieruchomości Blockchain Propy Inc, ukończył pierwszy całkowicie oparty na Blockchain akt prawny w USA, blog finansowy ZeroHedge podał w czwartek, 8 marca.

Nienazwane źródło w Propy powiedziało ZeroHedge, że pierwsza transakcja dotycząca nieruchomości w USA z użyciem Blockchain została ukończona, czyniąc z South Burlington “globalnego lidera blockchain”.

Według danych z CoinMarketCap, Propy ma łączną wartość rynkową około 17,7 miliona USD, a obecnie wynosi nieco ponad 1,00 USD, co oznacza spadek o około 5,3 procent w ciągu 24 godzin.

South Burlington zapowiedział wykorzystanie programu pilotażowego Propy w styczniu tego roku, testując technologie Blockchain do wykorzystania w nagrywaniu dokumentacji nieruchomości. Również w sierpniu 2017 r. Ukraińska agencja ds. E-administracji rozpoczęła pilotażowy program dla Propy oferujący nieruchomości inwestorom zagranicznym.

Nieruchomości i Blockchain również zbiegły się poza Propy: jeden taki projekt Blockchain oferuje tokenizację nieruchomości w Londynie, kolejny projekt Blockchain nieruchomości zasila swoje tokeny mocą z japońskiej farmy słonecznej, a różne miasta na całym świecie już używały krypto na zakup nieruchomości .


REKLAMA