Pierwsze na świecie obligacje Blockchain przekraczają cel przyciągając 110 milionów dolarów inwestycji

Pierwsze obligacje Commonwealth Bank of Australia w formie blockchainu zebrały aż 110 milionów dolarów (USD), co przekroczyło wszelkie oczekiwania.

Wcześniej  ogłoszono, że Bank Światowy wybrał Commonwealth Bank of Australia do przeprowadzenia pierwszej na świecie transakcji obligacji opartej o blockchain. Idea ta opiera się na przekonaniu, że blockchain jest w stanie usprawnić wszystkie procesy między pośrednikami rynku papierów i agentami, ułatwić pozyskiwanie kapitału i obrót papierami wartościowymi, a także usprawnić operacje i kontrolę regulacyjną.

Jak już informował CoinSpeaker, transakcja ma zostać rozliczona we wtorek, 28 sierpnia. Zgodnie z wcześniej ujawnionymi informacjami, oczekiwano, że obligacja, zwana Bondi-I, wzrośnie wartościowo od 50 do 100 milionów dolarów w dolarach australijskich.

Niemniej jednak, rzeczywiste wyniki przekroczyły te oczekiwania. Pierwszym instrumentem obligacji, który w pełni opierał się na technologii blockchain, udało się zebrać 110 milionów dolarów.

Środki zostały pozyskane od grupy australijskich inwestorów, w tym głównego menedżera obligacji, Commonwealth Bank of Australia, lokalnego funduszu emerytalnego First State Super, NSW Treasury Corporation, Northern Trust, QBE, SAFA i Treasury Corporation of Victoria. Umowa ta jest uważana za pierwszy krok do przeniesienia sprzedaży obligacji z procesów manualnych do ulepszonej i tańszej automatyzacji.

Chociaż na tym etapie podniesiono dość imponującą sumę, oficjalni przedstawiciele tej inicjatywy powiedzieli, że z zadowoleniem przyjęliby zainteresowanie inwestorów przez cały cykl życia obligacji dwuletnich.

Arunma Oteh, Skarbnik Banku Światowego, wyraziła swoje podekscytowanie faktem, że pierwsza transakcja obligacji została tak pozytywnie przyjęta przez inwestorów.

“Jesteśmy szczególnie pod wrażeniem powiewu zainteresowania ze strony oficjalnych instytucji, zarządców funduszy i banków. Bez wątpienia udało nam się przejść od koncepcji do rzeczywistości, ponieważ ci wysokiej jakości inwestorzy rozumieli wartość wykorzystania technologii dla innowacji na rynkach kapitałowych. Nasza żmudna praca w ciągu ostatniego roku, we współpracy z Commonwealth Bank of Australia, była równie ważna dla powodzenia transakcji. “

Oteh zwróciła także uwagę na cenną pomoc świadczoną przez takie firmy, jak King & Wood Mallesons, IHS Markit, Microsoft i Toronto Dominion Securities.

Z kolei James Wall, dyrektor generalny bankowości instytucjonalnej i rynków międzynarodowych w CBA, wyjaśnił, że tak pozytywna reakcja rynku na nowo wprowadzoną obligację pokazuje, że “rynek jest gotowy i otwarty na wykorzystanie pojawiających się technologii” oraz zdaje sobie sprawę, jakie możliwości można uzyskać dzięki modernizacji i transformacji rynków kapitałowych.

Rocznie Bank Światowy wydaje obligacje o wartości około 50-60 miliardów dolarów na zrównoważony rozwój. Pozytywnie zaskoczony tak dużym zainteresowaniem różnych zainteresowanych stron swoją nową inicjatywą opartą na blockchain, Oteh dodała, że będą dalej poszukiwać nowych sposobów zastosowania najnowocześniejszych technologii, które podniosłyby poziom bezpieczeństwa i efektywności rynków kapitałowych.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com