“Pieniądze nie będą takie same na wieki. Ich przyszłość jest między Bitcoinem i Ethereum”

pieniądze

Inwestor i współzałożyciel portfela kryptowalutowego Luno, Marcus Swanepoel wyraził swoje poglądy dotyczące znaczenia kryptowalut w przyszłości finansów i całej gospodarki.

Pieniądze nie zawsze będą takie same

W wywiadzie dla express.co.uk, Swanepoel przypiął kryptowalutom miano rewolucyjnego narzędzia. Jego zdaniem doprowadzą do unicestwienia tradycyjnego systemu bankowego i w dużej mierze zrestrukturyzuje struktury finansowe w przyszłości.

Analizując taką możliwość, Swanepoel stwierdził, że choć nie ma pewności co do sposobu, w jaki nastąpi ta ewolucja, zarówno Bitcoin i Ethereum w połączeniu “kapitałem ludzkim” rozwiną silniejszy system finansowy. Utrzymywał, że obecny system bankowy nie pasuje do struktury ery cyfrowej i na pewno zostanie zakłócony.

“Pieniądze nie będą takie same na wieki. […] To, co budujemy, w długim biegu przyda się ludziom w ich codziennym życiu – będą mogli wykorzystać kryptowaluty w transakcjach.”

Nie pierwszy, lecz też nie ostatni

Swanepoel nie jest pierwszym ekspertem od kryptowalut, który poparł dominację cyfrowych walut w świecie finansów. W gronie ichzwolenników nie brakuje też nazwisk z polityki. W ostatnim czas głośno stało się o premierze Malty. Joseph Muscat, wypowiadając się na temat kryptosfery podczas debaty ONZ podkreślił, że blockchain pomaga w “filtrowaniu” nielegalnych firm, zaś kryptowaluty, nazwał “nieuchronną przyszłością pieniędzy”.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com