“Pieniądz, jaki znamy, wyprą kryptowaluty”

kryptowaluty

Amerykańska firma zajmująca się zarządzaniem aktywami, Morgan Creek Capital Management, oświadczyła w swoim drugim raporcie kwartalnym, iż kryptowaluty zastąpią w przyszłości regularne waluty.

Według raportu Morgan Creek z drugiego kwartału, inwestorzy są (i będą) nadal zainteresowani cyfrowymi walutami. Mówiąc o kilku zaletach kryptowalut i jej potencjalnym wpływie na rynek, firma przekazała, że kryptowaluty pewnego dnia zastąpią obecnie używany pieniądz.

Raport stwierdza:

“Naszym zdaniem blockchain to prawdziwie rewolucyjna technologia, która zakłóci cały łańcuch wartości w taki sam sposób, w jaki Internet zakłócił komunikację i handel. Wierzymy, że pieniądze odchodzą i zostaną zastąpione przez Internet Pieniądza/Wartości. Wierzymy również, że Bitcoin (i inne kryptowaluty) są tutaj i po prostu przeprowadzają rozgrzewkę.”

Rynki finansowe powoli przyjmują Bitcoin jako regularny środek płatniczy, co w znaczym stopniu wpływa na rozpowszechnienie kryptodziadka pośród coraz szerszej społeczności.

Kryptopodróż Morgan Creek

Firma, tak jak wiele innych, wskoczyła do rozpędzającego się kryptopociągu. Wraz z Bitwise Asset Management uruchomiła Fundusz Indeksu Aktywów Cyfrowych, przeznaczony dla inwestorów instytucjonalnych, którzy chcą zainwestować w 10 największych aktywów kryptograficznych.

Morgan Creek zauważa, że zgodnie z analizą Bitcoin jest w stanie osiągnąć 100 tys. USD w ciągu najbliższych trzech lat. Nowe postępy technologiczne i nadejście sieci błyskawicznej mogą pomóc w przyspieszeniu adaptacji Bitcoinów. Wedle firmy, do końca 2018 r. Bitcoin osiągnie poziom 22 000 USD, zwiększając się do 41 000 USD do 2019 r., a potem 75 000 USD do końca 2020 r. Oczekują nawet, że do połowy 2021 r. dobije do 100 000 USD.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe