PayPal posiada innowacyjny system nagród pracowniczych oparty o Blockchain

PayPal

Globalnie rozpoznawalny procesor płatniczy PayPal wprowadził system premiowy działający w oparciu o technologię blockchain.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się 6 grudnia. Podał ją kanał informacyjny Cheddar, powołując się na dyrektora PayPal ds. innowacji, Michaela Todasco.

Jak to tak?

Pracownicy objęci system otrzymują tokeny za aktywne uczestnictwo w programach powiązanych z innowacjami. Wspomniane tokeny swoją ważność mają tylko wewnętrznie.

Żetony zebrane przez personel można wymienić na ponad 100 “rozmaitości” oferowanych na platformie. Przykładowo, pracownicy mogą grać w pokera z wiceprezesami PayPala, pić kawę i śledzić wykresy z dyrektorem finansowym, Johnem Raineyem. Można także poćwiczyć sztuki walki z dyrektorem generalnym, Danem Schulmanem. Jedną z nagród jest nawet możliwość wypożyczenia psa menedżera na jeden dzień.

Lojalnościówki Blockchain są w modzie

Blockchain co raz częściej wykorzystywany jest w programach lojalnościowych. Między innymi amerykański producent środków czystości, SC Johnson i organizacja zajmująca się ochroną środowiska, Plastic Bank niedawno uruchomiły kampanię recyklingową w Indonezji, przyznając lokalnym mieszkańcom tokeny w zamian za zbieranie odpadów.


REKLAMA