Patent USPS do stosowania Blockchain w weryfikacji tożsamości użytkownika.

Urząd pocztowy Stanów Zjednoczonych (USPS) złożył we wrześniu patent na system z kluczami publicznymi i prywatnymi oraz “element łańcucha blokowego” do uwierzytelniania informacji o użytkowniku, zgodnie z wnioskiem o patent złożonym wczoraj, 22 marca, przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA.

Patent, zatytułowany “Metody i systemy dla cyfrowej architektury zaufania”, stwierdza, że ​​użytkownicy nie zawsze mogą być pewni, że transakcje online są bezpieczne i godne zaufania:

“Ponieważ codzienne interakcje życiowe przenoszą się na działania online, oczywistym jest, że narzędziom zapewniającym zaufanie użytkownikom brakuje umiejętności odpowiedniego zapewnienia pożądanego poziomu bezpieczeństwa. Narzędzia, które wyewoluowały z interakcji fizycznych, takich jak bezpośrednia komunikacja i możliwość “pójścia tam” w celu rozwiązania problemów, nie są możliwe w środowisku cyfrowym. “

Aby rozwiązać ten problem, USPS dąży do wdrożenia “cyfrowej architektury zaufania”, składającej się z “elementu rejestracji i weryfikacji konta użytkownika” w oparciu o informacje o tożsamości użytkownika; “kluczowy komponent provisioningowy skonfigurowany do generowania klucza publicznego i prywatnego dla konta użytkownika;” komponent poczty elektronicznej użytkownika do podpisania wiadomości e-mail za pomocą klucza prywatnego; komponent dostępu do danych umożliwiający dostęp do poufnych danych; i składnik Blockchain do dodawania rekordów do Blockchain.

Biuro Generalnego Inspektora USPS opublikowało w maju 2016 r. Raport zatytułowany “Technologia Blockchain: Możliwości dla amerykańskiej służby pocztowej”, które wyjaśniało, w jaki sposób technologia Blockchain może być wykorzystywana przez USPS w przyszłości, gdy technologia stanie się bardziej rozwinięty.

Kilka firm złożyło ostatnio w USA zgłoszenia patentowe na technologię Blockchain, od chińskiego wniosku patentowego firmy Lenovo w lutym o weryfikację dokumentów Blockchain do wniosku patentowego PayPala na początku bieżącego miesiąca o system do przyspieszenia czasu transakcji kryptograficznych.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi