Pantera Capital: “Bardzo prawdopodobne” jest, że BTC dojdzie do 20 000 $ w tym roku.

Pantera Capital Management, fundusz hedgingowy skupiający się na kryptowalutach, powiedział w swoim kwietniowym biuletynie, że cena Bitcoina (BTC) w wysokości 6500 USD była prawdopodobnie niska dla krypto-waluty i że jest “bardzo prawdopodobne” cena BTC przekroczy w tym roku 20 000 USD , The Wall Street Journal (WSJ) poinformował w piątek, 13 kwietnia.

W grudniu ubiegłego roku dyrektor generalny Pantery Capital Dan Morehead przewidział, że cena Bitcoina może spaść o 50 procent, zanim osiągnie nowy szczyt, prognozę, której pierwsza część się spełniła, ponieważ BTC spadło poniżej 7000 USD w lutym – spadek o 65 procent.

Od tego czasu cena BTC wzrosła – w szczególności o 1000 USD w ciągu 30 minut 12 kwietnia – obecnie notowana jest na poziomie około 7 916 USD i spada o około 3 procent w okresie 24 godzin do czasu publikacji.

W kwietniowym newsletterze Morehead napisał, że “rzadko [ma] tak silne przekonanie co do czasu. Ściana instytucjonalnych pieniędzy popchnie rynki znacznie wyżej. “Wcześniej w tym tygodniu kilku graczy na Wall Street podjęło kroki w kryptowalutach, gdy ramię Vefrock z Ventru Capital nawiązało współpracę z firmą inwestycyjną kryptograficzną Coinfund.

Dodatkowo kierownictwo Goldman Sachs rzekomo wyjechało do kryptyńskiego banku kupieckiego Michaela Novogratza, a raporty krążyły, że Soros Management Fund rozpocznie handel kryptograficzny.

Morehead dodał, że jego “profesjonalną opinią jest to, że jesteśmy w pierwszych rundach dziesięcioletniego handlu”, ponieważ Bitcoin niedawno spadł poniżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej, “rzadkiego sygnału kupna”:

“Jeśli możesz kupić coś za 7000 $, które stanie się warte 20 000 $, to prawdopodobnie dobry interes.”


REKLAMA