Ostatnie liczby bezrobotnych mogą nic nie oznaczać dla bitcoina

Miliony Amerykanów opublikowało status bezrobocia w zeszłym tygodniu, ale czy to coś znaczy dla Bitcoin?

Ponad dwa miliony Amerykanów po raz pierwszy poprosiło o rekompensatę dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu, co może, ale nie musi wpływać na Bitcoina.

CNBC powiedział, że odnotowany siódmy z rzędu tydzień wzrostu bezrobocia. W ubiegłym tygodniu odnotowano 2,44 mln nowych wniosków o bezrobocie. Liczby te mieszczą się jednak w zakresie oczekiwań ekonomistów.

CNBC powiedział, że w czasie pandemii koronawirusa Amerykanie zgłosili 2,44 mln wniosków o bezrobocie.

Współzałożyciel i partner Morgan Creek Digital wyraził nastrój sprzyjający krajowemu ponownemu otwarciu po tygodniach zamknięć firm i zamówień na schronienie na miejscu, co spowodowało wzrost liczby miejsc pracy.

„Musimy otworzyć gospodarkę i przywrócić ludzi do bezpiecznej pracy”

powiedział Pompliano 21 maja, podając ostatnie liczby bezrobotnych.

Czy ostatnie dane dotyczące utraty pracy wpływają na Bitcoina? Możliwie. Z jednej strony osoby o skrajnych poziomach finansowych mogą logicznie bardziej przejmować się płaceniem rachunków i trzymaniem gotówki pod ręką w nadchodzących dniach niepewności – zamiast wydawać na Bitcoina, czyli spekulacyjny i wysoce niestabilny składnik aktywów.

Niedawny artykuł Business Insider wykazał wzrost oszczędności w bankach amerykańskich od początku okresu koronawirusa, przedstawiając teorię oszczędności gotówkowych w porównaniu z zakupami Bitcoin.

W przeciwieństwie do tego ludzie mogą znaleźć się w środku poszukiwania zapasów bogactwa poza systemem rządowym, gdy rosną obawy o inflację w dolarach amerykańskich. Podobno niektórzy ludzie uważają złoto za żywopłot w niepewnych czasach, chociaż wielu postawiło na podobne argumenty w sprawie Bitcoin.

Pompliano wielokrotnie nazywał Bitcoin żywopłotem. Ponadto w ostatnich miesiącach na giełdach kryptograficznych odnotowano wzmożoną aktywność, chociaż przy argumentach po obu stronach – kupowaniu bitcoinów lub utrzymywaniu gotówki – tylko nadchodzące dni pokażą, dokąd się zwrócą


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com