Organy regulacyjne powinny wykorzystywać technologię blockchain.

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Christine Lagarde, powiedział, że organy regulacyjne powinny wykorzystywać technologię blockchain, aby ograniczyć “niebezpieczeństwo, które przychodzi wraz z obietnicą” kryptowalut.

“Te same innowacje, które zasilają krypto-aktywa, mogą nam również pomóc w ich regulacji.” Mówiąc inaczej, możemy walczyć z ogniem “- napisał Lagarde we wtorek we wpisie na blogu IMF.

Lagarde ostrzegł, że kryptowaluty mogą wywoływać niestabilność finansową, a także ułatwiać terroryzm i pranie pieniędzy, argumentując, że technologia rozproszonej księgi i kryptografia mogą być wykorzystywane w skoordynowanych międzynarodowo wysiłkach regulacyjnych.

Według niej, “technologia rozproszonych serwerów” może być wykorzystana do przyspieszenia wymiany informacji między uczestnikami rynku i regulatorami. ”

Lagarde napisała:

“Ci, którzy mają wspólny interes w utrzymywaniu bezpiecznych transakcji online, muszą mieć możliwość płynnego komunikowania się, technologia umożliwiająca błyskawiczne globalne transakcje może zostać wykorzystana do utworzenia rejestrów standardowych, zweryfikowanych informacji o klientach wraz z cyfrowymi podpisami. rządy mogą również pomóc uwolnić zasoby na potrzeby priorytetowe i ograniczyć uchylanie się od opodatkowania, w tym uchylanie się od transakcji transgranicznych. “

W poście, Lagarde powiedział również, że kryptografia, oprócz AI i biometrii, może być wykorzystana do “usunięcia” zanieczyszczenia “z ekosystemu krypto-aktywów.”

Według Lagarde technologie te “mogą zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowe i zidentyfikować podejrzane transakcje w czasie zbliżonym do rzeczywistego, co wzmocniłoby organy ścigania, działając szybko, aby powstrzymać nielegalne transakcje”.

Dyrektor zarządzający MFW zasugerował, że organy nadzorcze powinny spojrzeć w kierunku ram Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) i Rady Stabilności Finansowej, aby informować o swoich własnych zasadach.

Poglądy wyrażone w poście na blogu w dużym stopniu zgadzają się z wcześniejszymi komentarzami Lagarde na temat kryptowalut, chociaż dosłowna ognista retoryka może wskazywać, że MFW jest poważnie zabawny, interweniując w przemyśle kryptograficznym wcześniej niż później.


REKLAMA