Opera ma od teraz wbudowaną obsługę Ethereum

Opera

Opera to pierwsza w historii przeglądarka, która zaimplementowała natywne wsparcie Ethereum w swojej przeglądarce mobilnej. Twórcy przeglądarki wczoraj ogłosili, że podobna funkcja jest teraz dostępna również w wersji komputerowej.

Krótko i zwięźle – najnowsza wersja Opera Labs (eksperymentalnej wersji przeglądarki) zawiera teraz funkcję portfela kart kryptowalutowych, którą po cichu dodano w ubiegłą środę. Oznacza to, że portfel kryptowalut powinien stać się dostępny we wszystkich instalacjach Opery na komputerach, gdy tylko funkcja przejdzie fazę testową.

Błyskawiczne płatności kryptowalutowe w Opera Mobile

Wypuszczając desktopową wersję swojego kryptoportfela Opera przenosi zarządzanie użytkownikami na nowy poziom – użytkownicy zostaną poproszeni o podłączenie mobilnych portfeli kryptowalutowych, a następnie będą musieli wykorzystać telefon do podpisywania transakcji niczym w portfelu sprzętowym. Kod PIN (lub odcisk palca, jeśli telefon użytkownika posiada taką funkcję) zostanie wykorzystany do weryfikacji transakcji, co ochroni użytkowników przed lukami w zabezpieczeniach.

Opera jest obecnie piątą najczęściej używaną przeglądarką na świecie – 3,5% wszystkich internautów korzysta z przeglądarki w celu uzyskania dostępu do sieci, co oznacza, że setki milionów użytkowników miesięcznie mogą teraz z łatwością korzystać z DApps, takich jak CryptoKitties i Paradex. Przeglądarka obsługuje obecnie tylko przechowywanie Ethereum i jego tokenów ERC-20 i ERC-721, ale oczekuje się, że wkrótce doda obsługę innych walut.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty