Czy odejście Phila Potter’a z Bitfinex, świadczy o jej kłopotach ?

Phil Potter z Bitfinex rezygnuje z pracy, Donosi ”Reuters” 22 czerwca. Potter zostanie zastąpiony w międzyczasie przez prezesa Bitfinex, Jean-Louis van der Velde.

Potter skomentował, że był to “naturalny czas dla odejścia z zespołu wykonawczego”, podczas gdy Bitfinex zwrócił się w stronę “innych strategicznych rynków międzynarodowych”. Według Reuters, odnosił się do “nowych możliwości”, ale nie sprecyzował ich.

Bitfinex jest czwartą co do wielkości giełdą krypto według wielkości obrotu, według Coinmarketcap, i zarządza udziałami w Tether, firmie, która wydaje cyfrowe tokeny powiązane z dolarem USA.

Tether był krytykowany w przeszłości przez sceptyków, którzy wątpią, że posiada on 1 $ w rezerwie za każdy wydany żeton. W grudniu BitTinex i Tethering wydawcy Tether otrzymali wezwania od organów regulacyjnych w USA, ponieważ nadal pojawiały się pytania o “prawdziwą” wartość tego ostatniego.

Wcześniej w tym tygodniu główny doradca Tether potwierdził, że Tether rzeczywiście poparł wszystkie swoje żetony, chociaż uważali, że nie jest to oficjalna kontrola i że nie są firmą rachunkową.

Wcześniej w tym miesiącu Uniwersytet Teksański opublikował artykuł badawczy, w którym twierdził, że token Tether mógł zostać użyty do manipulowania ceną Bitcoina (BTC) w ubiegłym roku podczas jego gwałtownie rosnącego wzrostu.


REKLAMA