Nowo uruchomiona inicjatywa Bitcoin Optech ma na celu rozwiązanie problemu skalowalności BTC.

Zespół inżynierów Bitcoin (BTC) ogłosił uruchomienie Bitcoin Operations Technology Group (Bitcoin Optech) zajmującej się problemem skalowalności Bitcoin, zgodnie z ich oświadczeniem opublikowanym 20 lipca.

Bitcoin Optech jest organizacją non-profit wspieraną przez czołowych graczy branżowych, takich jak członek zarządu PayPal Wences Casares, członek zarządu Kohlberg Kravis Roberts & Co. Ltd John Pfeffer oraz zespół badawczo-rozwojowy badający kryptowaluty Chaincode Labs.

Na tym etapie Bitcoin Optech koncentruje się na “operacyjnej pracy technicznej, takiej jak wykorzystanie segway, grupowanie transakcji, szacowanie opłat i wybór monet”, pomagając firmom w integracji szybko rozwijającej się technologii.

Ściśle współpracując z inżynierami z firm korzystających z sieci Bitcoin i programistów open-source, Bitcoin Optech stara się w pełni uwzględnić problem skalowalności, organizując warsztaty dla inżynierów Bitcoin, udostępniając internetowe forum poświęcone zagadnieniom skalowania technicznego i tworząc cotygodniowy biuletyn.

Jednym z proponowanych rozwiązań problemu skalowalności Bitcoina – napędzanego ciągłym wzrostem liczby transakcji sieciowych – jest Lightning Network (LN), opcja drugiej warstwy, która umożliwia realizację transakcji poza blockchain.

Niedawne badania sugerujące, że sieć Lightning nie jest tak skuteczna w płatnościach routingowych, jak początkowo sądzono, zostały obalone przez współzałożycieli LN i deweloperów BTC, którzy zauważyli, że Lightning Network jest nadal w fazie testów beta.


REKLAMA