Nowe badania patrzą na koszt kopania BTC na całym świecie.

Niedawno firma Crescent Electric Supply Company przeprowadziła badanie, które wykazało koszty wydobycia jednego bitcoina w każdym stanie w USA. Od tego czasu spółka zależna Elite Fixtures podjęła dalsze badania, sporządzając wykres kosztu wydobycia jednego bitcoina w każdym kraju. na całym świecie.

Koszt wykopania pojedynczego BTC w 115 różnych krajach

Wiele osób jest bardzo zainteresowanych funkcjonowaniem sieci kryptowalut, a wiele osób jest szczególnie zainteresowanych wydobywaniem bitcoinów pod względem kosztów i miejsc zamieszkiwania górników. Dlatego firma Elitefixtures.com zdecydowała się przeprowadzić badanie, które odwzorowywało koszt jednego BTC w ogromnej większości krajów na całym świecie. Elite spojrzała na dane z 115 różnych krajów na podstawie średnich stawek za prąd w danych rządowych.

Elite następnie wykorzystała statystyki z Bitmaina wyprodukowanych przez Antminer S7, S9 i Avalon 6 Creative Canaan. Następnie firma obliczyła liczbę dni potrzebnych na wynalezienie jednej monety opartej na trudności BTC w styczniu 2018 r. Zespół badawczy Elite mierzył koszt energii elektrycznej i ilość energii potrzebnej do wyprodukowania jednej monety. Według badań firmy, pojedynczy Antminer S9, zużywający 17 773,344 kilowatów, musiałby wydobywać 548 dni przy najwyższej wydajności, aby wydobyć pojedyncze BTC. Avalon 6 Canaana potrzebowałby 2194 dni na wyprodukowanie jednej monety Elitarnej.

Korea Południowa i inne regiony pokazują górnictwo BTC jest nie do utrzymania

Badanie firmy ujawnia kilka interesujących statystyk dotyczących najdroższych i najtańszych państw narodowych do wydobycia BTC. Korea Południowa jest najdroższa według danych Elity, ponieważ jedna moneta kosztowałaby 26.170 USD z wykorzystaniem krajowych stawek za energię. Inne obszary na świecie, w których bitcoiny są naprawdę zbyt drogie, to Wyspy Salomona, Niue, Bahrajn i Wyspy Cooka.

Górnicy rozwijają się w obszarach takich jak Wenezuela i Chiny

Wenezuela jest najtańszym krajem, w którym można wydobywać BTC (531 USD za monetę) oraz kraje o dużym subsydiowaniu przez rząd energii elektrycznej. Chiny są 17. najtańszym państwem narodowym, ponieważ kosztują tylko 3 172 USD, by wydobyć tam pojedynczy bitcoin. Inne kraje, w których koszty są bardzo niskie dla górników bitcoinowych do produkcji monet, obejmują Ukrainę, Myanmar, Tobago, Uzbekistan i Trynidad. Rosyjskie wydobycie jest tanie według danych Elite, ponieważ kosztuje 4,675 USD za wydobycie pojedynczej monety w Rosji. Tylko włosy powyżej to 41. najtańszy w USA region do wydobycia BTC ze średnią 4.758 USD za monetę. Ale niektóre stany w USA są znacznie tańsze w wydobywaniu BTC, jak najtańszy stan Luizjana, który kosztuje 3224 USD. Jednak na Hawajach jego 9483 USD na wydobycie 1BTC na wyspie.

To pokazuje, że są zdecydowanie regiony na całym świecie, gdzie jest to bardzo tanie, aby wydobywać BTC, ale z drugiej strony są obszary, w których nie jest on w ogóle zrównoważony. W przypadku tego typu wskaźników jego prawdopodobne, tańsze obszary na całym świecie będą nadal widywać duże skupiska górników, chyba że ich rząd nie zatwierdzi działań.


REKLAMA