Nowa platforma przechowywania danych zamierza stać się najbezpieczniejszym sposobem przechowywania informacji w Internecie.

Nowa platforma pamięci masowej typu blockchain, Memority, ma na celu zapewnienie “najbezpieczniejszego kiedykolwiek opracowanego” rozwiązania dla każdego, kto chce bezpiecznie przechowywać poufne dane. System byłby całkowicie zdecentralizowany, samowystarczalny i chroniony przed fałszerstwem i usunięciem danych. Memority stwierdziło także, że “od kiedy używamy wydobycia Proof of Authority, nie ma potrzeby posiadania dużych zasobów obliczeniowych”.

Brak polegania na scentralizowanym systemie

Współczesny świat w dalszym ciągu przenosi coraz więcej informacji z pamięci fizycznej do internetowej. Do roku 2020 szacuje się, że ponad 100 miliardów dolarów rocznie będą wydawane przez firmy związane z cyberbezpieczeństwem.

Memority przyznaje, że istnieje kilka innych “bezpiecznych” platform do przechowywania danych, jednak zespół twierdzi, że istnieje wiele czynników, które odróżniają ich produkty od konkurencji. Na przykład ich, jest całkowicie zdecentralizowany, a dostęp do zbiorów danych jest ograniczony tylko do właścicieli posiadających klucz prywatny. Domyślnie 10 kopii danych zostanie zapisanych w celu uniknięcia przypadkowego lub złośliwego usunięcia, z systemem monitorowania służącym do wykrywania i zastępowania brakujących plików.

Pliki są również chronione przed fałszerstwem w wyniku identyfikatorów danych, a system monitorujący może skanować pod kątem fałszywych zestawów danych i przywracać poprawne kopie. Wszystkie te funkcje odbywają się w sposób “całkowicie samowystarczalny i niezależny”, ze względu na brak polegania na scentralizowanym systemie. Szczegółowy podział wszystkich czynników różnicujących Memority jest dostępny na ich stronie internetowej.

Ich biała księga stwierdza, że misją Memority jest “stworzenie samowystarczalnego ekosystemu, który zawiera wiele aplikacji spełniających potrzeby przedsiębiorstw, organizacji rządowych i osób w ultra bezpiecznym przechowywaniu wszelkiego rodzaju cennych danych.” Platforma do pracy, użytkownicy na całym świecie dostarczą pamięć z dysków twardych komputera, aby działać jako niezależne repozytoria. Platforma będzie zasilana przez specjalny token kryptograficzny Memority MMR, wykorzystujący system inteligentnych kontaktów. Zespół podkreślił, że “5 procent wszystkich płatności za przechowywanie danych zostanie rozdzielonych pomiędzy górników, którzy biorą udział w tworzeniu bloków”, co dodatkowo zachęci użytkowników. Gospodarze otrzymają 90 procent płatności od właścicieli danych za usługi hostingu plików.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi