Plany budowy nowego zakładu produkcyjnego sprzętu górniczego na Białorusi.

Plany budowy nowego zakładu produkcyjnego sprzętu górniczego zostały ogłoszone na Białorusi. Będzie on zlokalizowany w chińsko-białoruskim parku przemysłowym, który jest obecnie budowany w specjalnej strefie ekonomicznej “Velikiy Kamen”. Zakład będzie montował urządzenia górnicze w układach chłodzenia wykorzystujących nadmiar ciepła. Przedsiębiorstwo będzie montować kompletne platformy wydobywcze w chińsko-białoruskim parku przemysłowym w “Velikiy Kamen”. Strefa uzyskała specjalny status prawny przez władze w Mińsku. Firmy działające w tym kraju będą korzystać z preferencyjnego systemu podatkowego. Zakład będzie oferował sprzęt przeznaczony do wydobycia krypt przemysłowego na skalę przemysłową, poinformowała Białoruś Segodnya. Rosyjski przedsiębiorca IT i właściciel Radius Group Dmitrij Marinchev ogłosił projekt rosyjskim mediom. “Będzie to produkcja zamkniętych obwodów drukowanych i montaż kompletnych urządzeń górniczych”, powiedział dla kanału Vesti-24. Marinchev powiedział, że platformy wydobywcze będą wyposażone w zaawansowane systemy chłodzenia, aby wykorzystać ciepło emitowane przez wydajne procesory. Nadwyżka energii może być wykorzystana do ogrzewania domów i szklarni. Jego partner, Yan Ivanov, dodał, że “popyt na wszystko, co związane z kryptografią, pomnożył się” w ostatnich miesiącach: To niesamowite.

Według białoruskich ekspertów potencjał rynku wynosi około 2 miliardy dolarów. Firma Marinchev, producent sprzętu do wydobywania bitcoinów, jest współzałożycielem RMC Holding (Russian Mining Center). Inna stowarzyszona firma produkuje zestawy do altellozyn. Kilka firm wydobywczych jest również częścią RMC. Fala górników z Rosji i krajów nadbałtyckich Rosyjscy górnicy aktywnie rejestrują firmy na Białorusi. Nadchodząca legalizacja sektora kryptograficznego spowodowała rozwój działalności gospodarczej w całym regionie, a coraz więcej firm przybywa do tego kraju. Specjalny dekret prezydencki liberalizujący przemysł wejdzie w życie 28 marca, jak doniosły nowe .Bitcoin.com. Codziennie rejestrujemy 2-3 nowe podmioty prawne. Nie widzimy takiej dynamiki od wielu lat, Michaił Keizerow, szef małego lokalnego inkubatora przedsiębiorczości, powiedział w rozmowie z Białorusią Siegodnia. “Wszyscy byli tak podekscytowani. Wiele firm górniczych z Rosji i krajów nadbałtyckich przyjeżdża tutaj. Mówią, że stworzyliśmy wszystkie niezbędne warunki “, dodał Keiserov. Uważa, że ​​trend ten stał się silnym impulsem do wzrostu gospodarczego. Niedawno minister gospodarki Białorusi Władimir Zinowski powiedział, że spodziewa się wzrostu stóp zatrudnienia w 2018 r. Białoruś może zaoferować wystarczająco dużo energii po przystępnych cenach, aby zasilić duże zakłady górnicze. Przedstawiciel Belenergo stwierdził ostatnio, że nie spodziewa się żadnych niedoborów spowodowanych działalnością wydobywczą w kraju, w przeciwieństwie do Islandii. Zastępca dyrektora generalnego państwowej firmy Sergey Shebeko powiedział:

“Nie widzę żadnych problemów. Spodziewamy się więcej górników. To przyniesie korzyści tylko naszemu krajowi.” Shebeko udowodnił, że na Białorusi nie ma deficytu mocy. “Nie uważamy, że wydobycie może ułożyć system energetyczny na kolanach”, powiedział, zauważając, że kraj jest gotowy zaspokoić wszelkie zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Boom wydobywczy na Białorusi zaczął się po podpisaniu przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę dekretu “O rozwoju cyfrowej gospodarki” w grudniu. Będąc bliskim sojusznikiem Moskwy, kraj walczy o przezwyciężenie politycznej i gospodarczej izolacji w Europie. Władze w Mińsku dostrzegły dobrą okazję do tego, liberalizując przemysł kryptograficzny. Tania energia, produkowana lokalnie i importowana z Rosji, może pomóc Białorusi zapewnić doskonałe warunki dla firm górniczych. Wkrótce wielu rosyjskich górników może płacić Mińskiemu za tanią energię, którą wytwarza ich własny kraj.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe