Novogratz: wzrost cen BTC możliwy w pierwszej połowie 2019r.

Mike Novogratz

Mike Novogratz, powszechnie znany inwestor kryptowalutowy, a także CEO firmy Galaxy Investment Partners, wyhamował co nieco swój optymizm. Stwierdził, że nie spodziewa się wzrostu cen Bitcoina do czasu adaptacji instytucjonalnej, która jego zdaniem może nastąpić w pierwszej połowie 2019r.

Rozmawiając z Erikiem Schatzkerem z Bloomberg Novogratz, znany z optymizmu co do przyszłości kryptowalut (a w szczególności Bitcoina), stwierdził, iż w 2018 roku cena BTC nie przekroczy 10 000 USD.

“Jedną z rzeczy, których uczy cię cały ten proces jest to, że wszystko zajmuje trochę dłużej, niż ci się wydawało. Nie sądzę, żebyśmy pod koniec roku przebili 10 000 dolarów.”

Novogratz rozmawiał również na temat decyzji Fidelity Investments o uruchomieniu usług depozytowych dla inwestorów instytucjonalnych. Uważa, że ruch firmy może być korzystny dla rynku, jednakże w zależności od tego, jak szybko zyska zainteresowanie. Dodał, że Fidelity “nie zauważy ruchu instytucjonalnego w sferze kryptoaktywów do końca pierwszego lub początku drugiego kwartału”.

Optymizm, z którego znamy Mike’a

W zeszłym miesiącu Novogratz powiedział CNBC, że pod koniec roku spodziewa się 30-procentowego wzrostu ceny Bitcoina. Dodał także, że po osiągnięciu wartości 10 000 USD, instytucje będą miały “‘jasny dowód’ dla ludzi – dużych instytucji i funduszy emerytalnych – że czas zacząć inwestować”

Novogratz podkreślił też potrzebę zaistnienia długoterminowego rajdu, który, jak wierzy, może doprowadzić kryptorynek do wartości 20 bilionów dolarów. Pozostaje również optymistycznie nastawiony do zdolności rynku do przekraczania wszystkich osiągnięć.

“[Kryptowaluty, przyp.red.] to globalna rewolucja. […] [Kryptowaluty] są globalne. […] Mamy globalny rynek i globalną manię.”


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe