Niemcy nie opodatkują kryptowalut użytych do transakcji.

 

Niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów uważa Bitcoin za zwolniony z podatku, o ile jest używany jako środek płatniczy

Niemiecki organ federalny opublikował decyzję o niewywiązywaniu się z zakupów za pomocą Bitcoin i innej krypto waluty na podatki w dniu 27 lutego, powołując się na decyzję Europejskiego Trybunału z 2015 r., Która ustanowiła precedens dla wszystkich członków Unii Europejskiej.

Sąd uzasadnił swoją decyzję podatkową stwierdzeniem, że uważa krypto walutę za legalny środek płatniczy:

“Tak zwane wirtualne waluty (kryptowaluty, takie jak Bitcoin) są uznawane za równe innym legalnym środkom płatniczym, o ile te tak zwane wirtualne waluty zostały zaakceptowane jako alternatywne i umowne środki płatności przez strony zaangażowane w transakcję i nie ma żadnego innego celu niż wykorzystanie jako środka płatniczego. “

Zgodnie z decyzją konwersja z krypto na fiat lub odwrotnie jest klasyfikowana jako “inne usługi podlegające opodatkowaniu”. Dlatego strona, która działa jako pośrednik dla tej wymiany, nie będzie opodatkowana. Zgodnie z tym przepisem operatorzy giełd kryptowalut mogą również uzyskać zwolnienia podatkowe, “jeśli dokonają zakupu i sprzedaży Bitcoin jako pośrednik we własnym imieniu”.

Decyzja sądu stwierdza również, że opłaty za wydobycie nie będą opodatkowane, ponieważ są płacone na zasadzie dobrowolności.

Wytyczne te odróżniają Niemcy od USA, w których Internal Revenue Service (IRS) traktuje Bitcoin jako dobytek, co oznacza, że ​​każdy zakup przy użyciu Bitcoin jest technicznie uważany za sprzedaż dobytku i dlatego podlega podatkowi od zysków kapitałowych.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi