NASDAQ: możemy zatrzymać manipulowanie rynkiem kryptowalut

nasdaq

NASDAQ twierdzi, że może prowadzić walkę z manipulacjami rynkowymi i oszustwami nękającymi rynki kryptowalutowe.

Pomoc w zwalczaniu oszustw kryptowalutowych

Według Bloomberga, amerykański gigant giełdowy uważa, że może rozwiązać niektóre problemy krypto – oszustwa i manipulacje na rynku. W raporcie opublikowanym 1 listopada NASDAQ zauważył, że ma bogate doświadczenie w radzeniu sobie z zawiłościami rynku obrotu aktywami.

Część raportu giełdy brzmi:

“Regulatorzy, brokerzy i giełdy mają zespoły monitorujące, które stale monitorują działalność i zaawansowane technologie, aby pomóc w wychwytywaniu i analizowaniu niewłaściwych zachowań, w tym schematów pompowania i składowania, handlu poufnymi informacjami, handlu spienianiem, a także fałszowania i nakładania warstw.”

Wielu krytyków walut wirtualnych szybko wskazuje na brak solidnych regulacji w branży jako zachętę do wszelkiego rodzaju nielegalnych praktyk handlowych. W Stanach Zjednoczonych Departament Sprawiedliwości we współpracy z CFTC rozpoczął dochodzenie w sprawie zarzutów manipulowania cenami Bitcoina.

Giełdy korzystają z usług

Według NASDAQ, niektórzy znaczący gracze w przestrzeni transakcyjnej kryptowalut już korzystają z jego technologii nadzoru rynku.

W połowie 2018 r. portal bitcoinist.com poinformował, że Gemini, SBI i trzy inne platformy korzystały już z technologii SMARTS NASDAQ. Przy większej liczbie transakcji w przestrzeni transakcyjnej kryptowalut firma wydaje się być bardzo potrzebna.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi