Narodowy Bank Kuwejtu wykorzysta xCurrent

ripple xCurrent kuwejt

Narodowy Bank Kuwejtu (NBK), jeden z największych banków na Bliskim Wschodzie, być może zacznie korzystać z rozwiązania płatniczego xCurrent firmy Ripple.

Powołując się na portal cryptobriefing.com, zaznajomione w temacie źródło donosi o aktywnych przygotowaniach NBK do się do pierwszej transakcji wykorzystującej xCurrent – transgraniczną usługę rozliczeniową. Bank oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez Centralny Bank Kuwejtu, która zdaniem źródła pojawi się do końca października, ewentualnie z przesunięciem na początek listopada.

Kuwejt + adaptacja blockchain?

NBK po raz pierwszy ogłosiło zainteresowanie produktem Ripple w tweecie opublikowanym pod koniec maja. Nie podano wtedy żadnych szczegółów poza faktem, że bank dołączył do RippleNet. Tweet z 29 brzmiał następująco:

NBK wiedzie w Kuwejcie prym we współpracy z RippleNet, aby oferować natychmiastowe płatności transgraniczne klientom.

Region Bliskiego Wschodu od dawna jest jednym z głównych rynków zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań technologicznych Ripple. Saudyjski Urząd Walutowy (SAMA) ogłosił w lutym, że eksperymentował z xCurrent do użytku w bankach tego kraju.

NBK nie jest pierwszym bankiem w Kuwejcie, który pomyślnie wdrożył nowinki technologiczne Ripple’a. Dom Finansowy Kuwejtu (KFH) ogłosił w połowie sierpnia, że ​​pomyślnie wysłał pierwszą transakcję za pomocą xRapid.

O technologii słów kilka

xCurrent został zaprojektowany jako szybka i bezstratna usługa przesyłania wiadomości dla banków, umożliwiająca komunikację między nimi przed, w trakcie i po transakcji transgranicznej.

Chociaż xCurrent opiera się na technologii blockchain, nie wykorzystuje kryptowalut. Drugie rozwiązanie Ripple, xRapid, umożliwia bankom wysyłanie płatności za pomocą tokena XRP. Banki dokonują konwersji płatności na XRP i przesyłają je drugiej stronie, która następnie może je przenieść z powrotem do odpowiedniej waluty.


REKLAMA