Największy na świecie dostawca biżuterii diamentowej dołącza do De Beers Blockchain Pilot.

De Beers Group ogłosiła, że ​​największy na świecie dostawca diamentowych biżuterii dołączył do swojej platformy diamentowej blockchain Tracr, jak wynika z komunikatu prasowego opublikowanego 24 maja. Signet Jewellers dołączył do projektu, którego celem jest zapewnienie przejrzystości branży, a także zwiększenie pewności siebie.

Signet dołączy do platformy Tracr w wersji pilotażowej, która zgodnie z komunikatem prasowym umożliwi platformie uzupełnienie “łącza cyfrowego” od produkcji diamentów do lokalizacji detalicznej. Strony zapewnią, że platforma odpowiada potrzebom producentów i detalistów, początkowo koncentrując się na śledzeniu biżuterii diamentowej.

Tracr tworzy cyfrowy certyfikat dla każdego diamentu, który zostanie zarejestrowany na platformie i zawierać kluczowe atrybuty i transakcje. Dzięki temu konsumenci będą mogli sprawdzić, czy kupowane przez nich diamenty są naturalne i legalnie sprzedawane.

Bruce Cleaver, dyrektor generalny De Beers Group, skomentował partnerstwo:

“… Tracr koncentruje się na wykorzystaniu zalet technologii blockchain do pełnego łańcucha wartości diamentów – zapewniając klientom pewność, handel ze zwiększoną wydajnością i niższymi kosztami, a pożyczkodawcom z branży większą widocznością.”

Signet Jewellers ma siedzibę w Ohio i działa na rynkach kanadyjskim, amerykańskim i brytyjskim, gdzie zajmuje pozycję numer jeden wśród sprzedawców diamentów. W 2017 roku zarobił ponad 3,8 mld dolarów na sprzedaży biżuterii diamentowej. Według ich rocznego raportu na rok 2018, Signet Jewelers ma udział w rynku na poziomie 7 procent amerykańskiego rynku biżuterii.


REKLAMA