Największy operator telekomunikacyjny Korei ogłasza usługę Blockchain w zakresie zarządzania aktywami.

Południowokoreański operator telekomunikacyjny SK Telecom ogłosił wydanie usługi zarządzania aktywami za pomocą technologii Blockchain, a także platformę do łączenia startupów Blockchain z inwestorami, lokalnymi punktami informacyjnymi Korea Herald informuje dziś, 24 kwietnia.

Według Oh Se-hyeona, wiceprezesa działu Blockchain operatora telekomunikacyjnego :

“Usługa pozwoli użytkownikom zarządzać wszystkimi kontami bankowymi, kartami kredytowymi, kilometrami i innymi niefinansowymi aktywami, w tym kryptowalutami, w jednym koszyku, oraz umożliwić transakcje aktywów oparte na zaufaniu. “

Nowa platforma technologiczna SK Telecom, będzie wspierać ICO oraz startupy, oferując “konsultantów technologicznych i finansowych” według Oh Se-hyeon:

“SKT zapewni systematyczne wsparcie administracyjne dla start-upów w celu emisji bitcoinów w bardziej przejrzysty i bezpieczny sposób za pośrednictwem platformy […] Zapewnimy spójne wsparcie dla firm, które będą robić biznesy wykorzystujące technologie blockchain i pomogą stworzyć ekosystem blockchain”.

Firma ZDNet poinformowała również, że SK Telecom będzie korzystał z programu uwierzytelniania opartego na technologii Blockchain dla swojej usługi subskrypcji i weryfikacji.

SK Telecom jest już inwestorem w giełdzie Korbit; operator telekomunikacyjny był jednym z pierwszych głównych inwestorów giełdowych wraz z inwestorem technologicznym Timem Draperem.


REKLAMA