Młodzież z Korei Południowej najbardziej aktywnymi inwestorami krypto.

Ankieta wydana w tym tygodniu ujawnia, że ​​wielu mieszkańców Korei Południowej w wieku 20 lat aktywnie inwestuje w zasoby cyfrowe. Region stał się wylęgarnią giełd kryptowalut, ponieważ ponad 2 miliony obywateli Korei Południowej posiada jeden z najlepszych zasobów cyfrowych.Południowi Koreańczycy po dwudziestce: najbardziej aktywni inwestorzy krypto-inwestorzy

Według regionalnej publikacji Yonhap, mieszkańcy Korei Południowej w wieku 20 lat są bardzo aktywni, jeśli chodzi o inwestycje w kryptowaluty i handel. Korea Południowa jest czwartą co do wielkości gospodarką w Azji i staje się popularnym regionem do handlu walutami cyfrowymi, pomimo oczekiwanych rządowych regulacji. Lokalne newsy, które ponad 2 mln mieszkańców Korei Południowej twierdzą, że posiadają popularne kryptowaluty, takie jak gotówka bitcoinowa, ripple, coreco bitcoin i ethereum. Koreańska Fundacja Ochrony Inwestorów Finansowych przeprowadziła ankietę w grudniu i przesłuchała 2530 Koreańczyków z Korei Południowej w wieku 25-64 lat.

Z danych ankiety wynika, że ​​około 22,7% respondentów było w wieku dwudziestu kilku lat i jest bardzo “aktywnych” w ekosystemie kryptowaluty. Spośród wszystkich grup wiekowych średnio 13,9 procent było również stosunkowo aktywnymi inwestorami cyfrowymi. Te wskaźniki śledzili Koreańczycy Południowi po trzydziestce (19,3%) i czterdziestu (12%).

“Liczby dla osób w wieku 60 lat sięgają 10,5 procent, a osób w wieku 50 lat – 8,2 procent” – wyjaśnia dane z ankiety.

Więcej niż dwie trzecie ankietowanych Respondenci postrzegają kryptowaluty jako “inwestycję”

Nawet jeśli inwestorzy w swoich latach sześćdziesiątych znaleźli się na niskiej liście, badanie wyjaśnia, że ten przedział wiekowy był najwyższy w historii pod względem liczby dokonanych inwestycji. Koreańska Fundacja Ochrony Inwestorów Finansowych twierdzi, że grupa ta wydała średnio 6,58 miliona wygranych (6 161 USD). 30-latek pokazał, że zapłacił 3,73 miliona wygranych (3,478 USD), a tych po dwudziestce około 29,3 milionów (27,3 000 USD). Co więcej, z badania wynika, że ​​ponad 70% badanych w Korei Południowej uważa, że ​​kryptowaluty są “inwestycją”. 34% z 2530 respondentów używa walut cyfrowych jako usługi płatniczej.


REKLAMA