Minister rządu Wielkiej Brytanii apeluje o “proporcjonalne” reguły kryptograficzne.

Minister gospodarki UK, John Glen, powiedział w czwartek dziennikarzom na międzynarodowej konferencji Fintech Ministerstwa Skarbu, że “proporcjonalne” regulacje mogą znacznie wzmocnić lokalną branżę kryptowalut.

W swoich komentarzach Glen powiedział, że rząd nadal “angażuje się w próbę znalezienia właściwej narracji i odpowiedniego poziomu regulacji, jeśli jest to stosowne”, twierdzi Business Insider.

Minister kontynuował, mówiąc:

“Regulacja może być czynnikiem stabilnej,kwitnącej wymiany kryptowalut w Londynie.”

Warto zauważyć, że minister przyznał, że obecny poziom handlu kryptowalutami i powiązane działania “nie stanowią żadnego istotnego ryzyka dla gospodarki Wielkiej Brytanii”.

Tego samego dnia kanclerz Philip Hammond ogłosił utworzenie nowej “grupy zadaniowej kryptowaluty”, w tym organów regulacyjnych, przedstawicieli Banku Anglii i Skarbu Państwa. Nowa infrastruktura prawna dla branży blockchain w Wielkiej Brytanii może pojawić się na horyzoncie.

Wcześniej w tym miesiącu giełda kryptowalutowa w Wielkiej Brytanii CoinfloorEX ogłosiła, że zacznie oferować kontrakty na bitcoin w kwietniu. Chociaż Londyn jest pełen projektów blockchain i startupów, jak dotąd najpopularniejsze giełdy działają w Stanach Zjednoczonych lub w Azji.

Glen podkreślił znaczenie podjęcia wymiernych kroków, zanim spróbuje zachęcić lokalne innowacje z większą jasnością prawną, mówiąc:

“Sądzę, że słusznie podejmiemy stosowne – niezbyt ostrożne, ale proporcjonalne – kroki, by to ocenić, zanim zaczniemy działać”.


REKLAMA