Microsoft i NASDAQ łączą siły w projekcie blockchain

Microsoft NASDAQ partnerstwo

Microsoft wprowadzi technologię Azure Blockchain do NASDAQ Financial Framework (NFF), w celu dostarczania ulepszonych usług blockchain.

Amerykański gigant z branży software’owej, Microsoft ogłosił we wtorkowym wpisie na blogu, że zintegruje swoją technologię Azure Blockchain z NASDAQ Financial Framework (NFF).

Duet będzie dążyć do ułatwienia dopasowania kupujących i sprzedających, zarządzania dostawami oraz płatności i rozliczeń.

“Azure zapewni wysoce bezpieczną współpracę i komunikację między podstawową infrastrukturą NASDAQ Framework Framework (NFF), oprogramowaniem pośredniczącym ekosystemu i technologiami klienckimi, wykorzystując innowacyjny pakiet microservices typu blockchain do wykonywania transakcji i umów”

– wyjaśnia Matthew Kerner, dyrektor generalny Microsoft Azure.

Tom Fay, starszy wiceprezes NASDAQ ds. architektury korporacyjnej zauważył, że nowy produkt usunie pewne komplikacje związane z integracją technologii blockchain z istniejącą infrastrukturą. Powiedział:

“Nasza integracja NFF z ich usługami blockchain zapewnia warstwę abstrakcji, dzięki czemu nasza agnostyka jest niezagrożona, bezpieczna, wysoce skalowalna i ostatecznie pomaga nam nadal odkrywać znacznie szerszy zakres przypadków użycia klienta w blockchain.”

Platforma Microsoft Azure to otwarta platforma obsługująca rosnącą liczbę rozproszonych technologii księgowych, rozwiązujących problemy związane z bezpieczeństwem, wydajnością i procesami operacyjnymi. Gigant oprogramowania jest znanym użytkownikiem nowej technologii. Na początku tego roku nawiązała współpracę z Ernst & Young (EY), aby opracować rozwiązanie blockchain do zarządzania opłatami licencyjnymi i prawami do treści.


REKLAMA