Mercedes-Benz wprowadza kryptowalutę.

Posiadający swoją siedzibę w niemczech koncern samochodowyDaimler AG, znany z marek Mercedes-Benz i Smart, zaprezentowała swoją własną walutę cyfrową MobiCoin opartą na Blockchain na Światowym Kongresie Mobilnym 2018 w Barcelonie, poinformowała 5 marca firma Cointelegraph auf Deutsch.

Projekt, który rozpoczął się w lutym 2018 roku, powstał w celu nagradzania kierowców za przyjazne dla środowiska nawyki jazdy, tj. Płynną i bezpieczną jazdę przy niskich prędkościach. Projekt będzie w fazie testowania przez następne trzy miesiące, podczas których 500 kierowców, którzy przestrzegają ekologicznych zasad prowadzenia pojazdu, zostanie nagrodzonych MobiCoins.

Według naszych informacji dane z pojazdów zostaną przesłane do Daimlera i zamienione na MobiCoiny, które będą przechowywane w aplikacji mobilnej. Uczestnicy z największą liczbą MobiCoins otrzymają ponoć bilety VIP na wydarzenia takie jak Wyścigi DTM, Finał MercedesCup, czy Fashion Week w Berlinie. Jednak nie wiadomo, czy kierowcy będą w stanie przekonwertować MobiCoiny na waluty lub inne kryptowaluty.

W ostatnich miesiącach wielu niemieckich gigantów autorzy technologii Blockchain. W lutym 2018 r. Niemiecki potentat BMW ds. Produkcji samochodów ogłosił partnerstwo z VeChain, platformą do ulepszania łańcucha dostaw opartą na blockchain. W tym samym miesiącu, Porsche z siedzibą w Stuttgarcie ogłosiło, że połączyło siły z berlińskim startupem XAIN, aby wykorzystać technologię Blockchain w ulepszaniu systemów zamknięć i możliwości autonomicznych samochodów.

Wcześniej, w styczniu 2018 r., Dyrektor Volkswagena Chief Digital Officer Johann Jungwirth dołączył do rady nadzorczej Fundacji IOTA, organizacji non-profit Blockchain dla Internet of Things (IoT).


REKLAMA