Mastercard Ireland, poszukuje specjalistów Blockchain wśród 175 nowych pracowników.

Dostawca usług finansowych Firma Mastercard ogłosiła niedawno, że zatrudni 175 nowych pracowników w Dublinie, aby zwiększyć swoją obecność w Irlandii. Firma szuka między innymi specjalistów od Blockchain: lokalny kanał informacyjny Irish Tech News 12 kwietnia.

Aby pobudzić innowacyjność w dziedzinie płatności, firma chce zatrudnić szeroką gamę specjalistów, takich jak inżynierowie oprogramowania, naukowcy zajmujący się danymi, eksperci ds. Bezpieczeństwa informacji i specjaliści Blockchain.

Irlandzka minister biznesu, przedsiębiorczości i innowacji, Heather Humphreys zauważyła, że ​​kraj ten stał się “bardzo atrakcyjną lokalizacją dla międzynarodowych firm fintechowych i płatniczych”, podkreślając sprzyjającą politykę rządu jako jedną z przyczyn.

“Rząd ciężko pracował, aby zapewnić, że mamy odpowiednie warunki, aby przyciągnąć do Irlandii sektory oparte na wiedzy, w szczególności wykwalifikowaną siłę roboczą, która może zaspokoić potrzeby takich firm jak Mastercard. Irlandia jest teraz bardzo atrakcyjną lokalizacją dla międzynarodowych firm FinTech i płatniczych z całego świata, a takie ogłoszenia dzisiaj pokazują, że nasze polityki nadal przynoszą wymierne rezultaty. “

W marcu Mastercard powiedział, że jest otwarty na ideę walut cyfrowych emitowanych przez państwo, czego przykładem jest wenezuelska petro z naftą. W 2016 roku Mastercard złożył patent na natychmiastowe płatności kartą kredytową za pomocą technologii Blockchain.


REKLAMA