MapleChange ofiarą ataku hakerskiego; utracono ok. 6 milionów dolarów w kryptowalutach

MapleChange

MapleChange, giełda z siedzibą w Edmonton, poinformowała poprzez post na Twitterze, że straciła wszystkie Bitcoiny i Litecoiny swoich użytkowników.

“Z powodu błędu niektóre osoby zdołały wycofać wszystkie środki z naszej wymiany. Jesteśmy w trakcie dokładnego śledztwa w tej sprawie. Jest nam niezmiernie przykro, że to musi tak się skończyć. Do czasu zakończenia dochodzenia nie jesteśmy w stanie zwrócić pieniędzy.

Niemalże zaraz po podaniu informacji giełda zaczęła likwidować wszystkie swoje konta społecznościowe, zablokowała także swoją stronę internetową. Na szczęście dla użytkowników giełdy jej konto na Twitterze pozostaje aktywne. Z ostatnich informacji wynika, że nie ma szans na odzyskanie utraconych BTC i LTC.

“Nie możemy niestety zwrócić środków BTC lub LTC. Zrobimy co w naszej mocy, aby zwrócić pozostałe.”

Tuż przed włamaniem giełda MapleChange poinformowała, że uaktualniła swoje serwery. Nowa wersja 2.0 była już dostępna online dla wszystkich użytkowników. Co prawda, mimo, że nie podano tego typu informacji oficjalnie, istnieją liczne przesłanki sugerujące, że to błąd powstały w wyniku aktualizacji umożliwił dokonanie włamania.


REKLAMA
Chainers Group - Centrum Szkoleniowo-Biznesowe