Litewski Bank Centralny poszukuje programistów do Blockchain Sandbox.

Litweski Bank centralny ogłosił w piątek, że prosi firmy deweloperskie o rozpoczęcie inicjatywy LBChain – “opartej na usługach platformy blockchain”, mającej służyć jako piaskownica regulacyjna dla startupów pracujących z technologią blockchain.

Wprowadzony w styczniu LBChain ma pomóc zarówno litewskim, jak i międzynarodowym firmom w zdobyciu wiedzy o blockchain i prowadzeniu badań ukierunkowanych na blockchain.

Bank Litwy powiedział wówczas, że projekt “zapewni platformę techniczną i konsultacje dotyczące obowiązujących przepisów” wybranym firmom. Instytucja wskazała również, że projekt będzie finansowany ze środków UE.

“Twórcy oprogramowania wykazali już znaczne zainteresowanie LBChain”, powiedział Marius Jurgilas, członek zarządu Banku Litewskiego, w ogłoszeniu.

Następnie skomentował:

“Stworzony przez regulator finansowy, jest to jedna z pierwszych tego typu platform, oferująca przedsiębiorstwom niepowtarzalną okazję do wypróbowania i wdrożenia ich najnowocześniejszych innowacji fintech, które przynoszą korzyści zarówno klientom, jak i systemowi finansowemu.”

Projekt jest częścią szerszej próby stworzenia “ekosystemu regulacyjno-nadzorczego sprzyjającego fintechowi, a także innowacji wspierających sektor finansowy”, zgodnie z zapowiedzią.

Chociaż bank centralny powiedział w styczniu, że oczekuje uruchomienia platformy w 2019 r., Teraz wskazuje, że oczekuje się, że ten etap realizacji projektu będzie w to lato.

Bank centralny Litwy zaangażował się w przestrzeń blockchain od jesieni 2017 r., Kiedy to po raz pierwszy wydał wstępne wskazówki dotyczące oferowania monet (ICO). W lutym ujawnił następnie, że badał krajowy ICO, który twierdził, że zebrał 100 milionów euro, po tym, jak stwierdził, że tokeny spółki zakwalifikowano jako papiery wartościowe.


REKLAMA