Litewski Bank Centralny inicjuje dialog w sprawie krypto między bankami, regulatorami,oraz handlarzami.

Bank Litwy o zaczął przyglądać się kryptowalutom, inicjując dialog między bankami komercyjnymi, regulatorami rządowymi i handlarzami krypto The Baltic Times donosi, 15 kwietnia.

Bank centralny zaprosił przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Służby dochodzeniowej ds. Przestępstw finansowych (FNTT), sektora bankowego i sektora pierwszej oferty monetarnej (ICO) do niedawnego krypto stołu decyzyjnego, jak twierdzi Jekaterina Govina, koordynator strategii fintech w Bank of Lithuania.

Govina zauważa, że ​​niezależnie od ryzyka związanego z kryptowalutami, “ślepe zaprzeczanie, niechęć do zrozumienia i pracy ze światem kryptowalut prowadzi do nikąd”, kontynuując:

“Konieczne jest, aby banki mówiły do ​​tych, którzy przeprowadzili ICO, lub tych, którzy zamieniają kryptowaluty na pieniądze konwencjonalne. Dialog został ustalony i dopiero okaże się, dokąd nas zaprowadzi”.

Bank centralny Litwy wydał dokument 10 października zeszłego roku, wyszczególniając swoją pozycję wobec ICO i kryptowalut. W dokumencie stwierdzili, że uczestnicy rynków finansowych (FMP) powinni rozdzielić swoje usługi finansowe od działań związanych z wirtualną walutą. Stwierdza również, że FMP powinien świadczyć usługi finansowe klientom, którzy są zaangażowani w działania związane z zarządzaniem ryzykiem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, gdy świadczą usługi finansowe klientom zajmującym się kryptografią.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi