LINE ogłasza nową kryptowalutę i 5 DApps

line

Japoński gigant z dziedziny komunikacji społecznościowej, LINE, zaprezentował 5 nowych zdecentralizowanych aplikacji (DApps) i nową kryptowalutę przeznaczoną dla Japonii. Plany ogłoszono w komunikacie prasowym udostępnionym Cointelegraph w piątek, 28 września.

Usługa przesyłania wiadomości LINE ma ponad 214 milionów aktywnych użytkowników, a 30 milionów japońskich użytkowników korzysta już z usługi płatności mobilnych Line Pay. Firma ujawniła też, że jej nowa seria DApps skupi się na szeregu kategorii usług takich jak chociażby recenzje produktów, żywności i lokalizacji.

Liniowy token kryptograficzny LINE został rozprowadzony przez transakcje na własnej globalnej giełdzie aktywów cyfrowych BITBOX na początku września, a także w ramach systemu nagród dla użytkowników dApps i innych usług w ekosystemie LINE.

Dzisiejsze ogłoszenie oznajmia, że ​​LINK nie jest dostępny na rynku amerykańskim lub japońskim. Firma uruchomiła zatem osobną monetę, zwaną “LINK Point”, dostępną wyłącznie dla mieszkańców Japonii.

LINK Point zostanie wydany jako zachęta dla użytkowników nowych DApps i nie może być przedmiotem handlu na giełdzie BITBOX z powodu krajowych ograniczeń regulacyjnych. Wedle wcześniejszych informacji BITBOX nie otrzymał jeszcze oficjalnej licencji operacyjnej od japońskiego organu nadzoru finansowego, Financial Services Agency (FSA).

LINK Point może być jednak wykorzystywany w usługach DApp lub może być przedmiotem handlu za tokeny “LINE Point” w celu zapłaty za zakupy i rozliczenia za usługi firmy w ramach LINE Pay. Dzisiejsza informacja prasowa stwierdza, że ​​jeden LINE Point jest wyceniany na jeden jen.

Zostanie wydanych łącznie 1 miliard LINK Point i LINK, z których 800 milionów ma być stopniowo dystrybuowanych wśród użytkowników ekosystemu LINE, a 200 milionów zostanie zarezerwowane dla LINE jako rezerwa.

Oba żetony będą częścią nowego ekosystemu gospodarki symbolicznej LINE, która opiera się na wewnętrznej sieci blockchain firmy, LINK Chain. Firma mówi, że projekt ma na celu “spłaszczyć strukturę relacji między użytkownikami i dostawcami usług”, aby zachęcić do “wzajemnego rozwoju”.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com