Czy kryptowaluty zachowają swoją popularność w Grecji?

Grecki premier Alexis Tsipras okrzyknął umowę długu Eurogrupy dla Grecji podczas telewizyjnej wymiany z prezydentem Prokopisem Pavlopoulosem, nawiązując do “historycznego” porozumienia, które przekroczyło oczekiwania rynków.

“21 czerwca 2018 r. Przejdzie do historii jako znaczący dzień w historii strefy euro” – powiedział, zauważając, że porozumienie sprawiło, że dług Grecji stał się “zrównoważony”.

Ale co to oznacza dla przyszłości kryptowaluty w Grecji? Grecy gorączkowo zwrócili się w stronę platformy handlu online w poszukiwaniu Bitcoin podczas kryzysu zadłużenia w 2015 roku, kiedy banki zaczęły się wyłączać i wprowadzono kontrolę kapitału. Czy krypto-waluty i bazująca na nich technologia blockchain znajdą miejsce w greckiej gospodarce, gdy kryzys zadłużeniowy zostanie złagodzony?

Unia Europejska (UE) i państwa członkowskie wprowadzają innowacje technologiczne – w tym krypto-waluty i bazową technologię blockchain – w strategiczne narzędzie wzrostu dochodów, krajowej konkurencyjności i dobrobytu gospodarczego.

Grupa Wysokiego Szczebla Innowatorów – w skład której wchodzi kilku technologów blockchain – doradza Komisji Europejskiej(EC) w zakresie wspierania najwyższej klasy innowatorów, przedsiębiorców, małych firm i naukowców, posiadających błyskotliwe pomysły i ambicję zwiększenia skali międzynarodowej. EC z kolei ma inicjatywę o nazwie EU Blockchain Observatory AND Forum, aby pomóc państwom członkowskim współpracować w celu integracji i konsolidacji poglądów, analiz i wizji, stworzenia repozytorium wiedzy, przyspieszenia innowacji i określenia priorytetowych przypadków zastosowania technologii blockchain.

Konstantinos Daskalakis, profesor nadzwyczajny Massachusetts Institute of Technology, w dziedzinie elektrotechniki i informatyki, wezwał swoich kolegów Greków do myślenia zarówno globalnie, jak i lokalnie, i powiedział, że wielorakie dysfunkcje gospodarcze i społeczne w kraju muszą zostać przezwyciężone poprzez zastosowanie technologii i sztuczna inteligencja (AI). Pod względem krypto-walut, takich jak Bitcoin, “jest to jedno z najbardziej fascynujących odkryć XXI wieku”, powiedział i że podstawowa technologia (blockchain) ma przyszłość i “pozostanie”.


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com