“Kryptowaluty powinny być wolne od podatków”

Ron Paul Kryptowaluty

Zdaniem Rona Paula, amerykańskiego pisarza, lekarza i byłego kongresmena, kryptowaluty powinny być wolne od jakichkolwiek podatków.

Paul skrytykował decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych dot. podwyższenia stóp procentowych, jednocześnie dodając, że ci, którzy wyrażają obawy związane z dużą zmiennością zasobów cyfrowych, powinni zrozumieć, że “zwyczajne” pieniądze mogą również stać się niestabilne.

“Banki centralne stale zwiększają i zmniejszają podaż pieniądza, próbując kontrolować gospodarkę. Kontrolują też stopy procentowe, co powoduje, że jednostki błędnie odczytują warunki rynkowe, niewłaściwie alokując zasoby, co stwarza iluzję dobrobytu.”

Według Paula “bankowość centralna powoduje nierówności dochodowe”, a słaba polityka finansowa amerykańskiej rezerwy federalnej może być przyczyną szybkiego nadejścia kolejnego kryzysu. Były kongresmen skrytykował również banki centralne za nieustanne drukowanie pieniędzy. Jak zauważył:

“w momencie, gdy pieniądze trafią w ręce klasy średniej i klasy robotniczej pojawi się inflacja, a co za tym idzie, każdy wzrost siły nabywczej będzie z nadwyżką kompensowany wzrostem inflacji.”

Dodał, że można uniknąć potencjalnego kryzysu finansowego, “umożliwiając ludziom korzystanie z alternatywnych walut i zwalniając wszystkie transakcje wykorzystujące metale szlachetne i kryptowaluty z podatków”.

Bitcoin lekarstwem na problemy finansowe świata?

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut Bitcoin ma formę deflacyjną – określona jest liczba BTC (21 milionów), które mogą istnieć. Nie ma jakiejkolwiek możliwości “dorobienia” dodatkowych zasobów.

Warto zauważyć, że opublikowana przez Satoshi Nakamoto prawie dziesięć lat temu dokumentacja Bitcoina porusza tą samą problematykę, na której skupia się Ron Paul. Obejmuje ona problemy związane z poluzowaniem polityki finansowej (zwiększaniem podaży pieniądza w obiegu) – procesu wykorzystywanego przez światowe instytucje od czasu kryzysu z 2008 roku.

 


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty