Krypto wtopa Santander, oszukali swoich klientów?

Santander

Było wiele radości w sobotę, kiedy europejski gigant bankowy Santander stwierdził, korzystała z XRP – kryptowaluty powiązanej z uruchamianiem płatności transgranicznych – „dla płatności międzynarodowych do 18 krajów UE i USA” za pośrednictwem aplikacji płatności mobilnych One Pay FX.

Szczególnie inwestorzy XRP byli zachwyceni . Wyglądało na to, że Santander, który już eksperymentuje z rozwiązaniem płatniczym Ripple xCurrent, przyjął inne rozwiązanie „xRapid. Obie usługi są różne: podczas gdy xCurrent jest usługą przesyłania wiadomości i nie opiera się na XRP, xRapid to robi, co oznacza, że ​​inwestorzy uważają, że ich przyjęcie uczyni ich bogatymi.

Jeszcze lepiej, odkrycia Santander były wiarygodne  – w listopadzie Ripple ogłosił, że przejście na xRapid z xCurrent będzie proste. Santander wydawał się właśnie to robić. 

Niestety, nadzieja była krótkotrwała: w niedzielę Santander wycofał się, przyznając się do poważnego „nieporozumienia”. Rzecznik „Tony” miał na myśli xCurrent  , a nie xRapid. 

„Przepraszamy, niestety z powodu nieporozumień przekazaliśmy nieprawidłowe informacje” – powiedział. „Przepraszamy za zamieszanie, które spowodowało. One Pay FX używa tylko xCurrent. ”(Rzecznik Santander potwierdził to samo w Decrypt. 

Ponieważ xCurrent nie wymaga XRP, tak naprawdę nie służy interesom inwestorów. Oczywiście, jego przyjęcie dobrze wygląda dla perspektyw Ripple  , ale inwestorzy tak naprawdę nie dbają o to – chcą tylko, aby ich krótkoterminowe zasoby wzrosły.

Tak więc, podziwiajcie desperację, która nastąpiła po szybkim  Odejściu Santandera:

„Z pewnością @santanderukhelp zaoszczędzi więcej pieniędzy, jeśli użyjesz XRP? Zwłaszcza jeśli nie ma płatności w 18 różnych krajach” wychrypiał«ecossexrp1», który nie kryje swojego« big bag »w jego Twitter bio. Prawdopodobnie nie jest to do końca prawdą – chociaż Ripple twierdzi,  że xRapid podważyłby „uśpione” fundusze o wartości 5 bilionów dolarów z obecnego systemu bankowego, obserwatorzy opisują to jako mylące.

Inny użytkownik, „Lionel”, przyjął bardziej groźny ton:

„Mam nadzieję, że to wycofanie jest poprawne, jeśli używasz XRP, a potem zaprzeczasz, można by to interpretować jako manipulowanie wiadomościami ”. ? 

Santander, który jest  za wdrożeniem xRapid, ale … zbyt wstydzi się do tego przyznać?


REKLAMA
Kup bitcoin na coinquista.com