Krypto rozwód.

Rozwód nigdy nie jest zabawny i rzadko jest prosty, ale kiedy jedna strona – zazwyczaj mężczyzna posiada
kryptowalutę, istnieje dodatkowa warstwa złożoności. Ponieważ kryptowaluta wciąż jest stosunkowo nowa jako klasa aktywów, do tej pory niewiele było przypadków, w których niezadowolona para kłóciła się o altówki.Brytyjska kancelaria prawnicza twierdzi, że obecnie zajmuje się trzema takimi przypadkami, z których największą jest przeciąganie liny o krypto warte 600000£.
To była tylko kwestia czasu, zanim głośny „rozwód krypto” trafił na pierwsze strony gazet. W tym przypadku Wielka Brytania ogłosiła wątpliwy zaszczyt hostowania największego na świecie bezkonkurencyjnego systemu kryptowalutowego. “Koszmar w obliczu rozwodu kryptogotówkowego” czytamy w radosnym komunikacie prasowym opublikowanym przez brytyjską kancelarię Royds Withy King, w dzień Świętego Walentego. Wzmacniając stereotyp oportunistycznych prawników, czytamy:

Royds Withy King działa nad trzema oddzielnymi przypadkach rozwodów z majątkiem o dużej wartości do podziału,
w których małżonkowie żądają ujawnienia i potencjalnego udziału aktywów kryptowalut.
To pierwsza fala przypadków, których firma oczekuje. Wszystkie trzy sprawy dotyczą mężów, którzy zainwestowali
lub kupili kryptowaluty, w tym Bitcoin, Litecoin, Ripple i Ethereum.

Najbardziej lukratywny z tych przypadków – dla wszystkich stron – dotyczy “oryginalnej inwestycji w wysokości 80 000 funtów [kryptowaluty] w listopadzie 2016 r., Która w grudniu 2017 r. Miała wartość 1 miliona funtów i obecnie jest warta 600 000 £ [2 800 000.00pln]

Jeden z partnerów firmy mówi o tym, że istnieje “koszmar związany z identyfikowalnością” w
przypadkach, gdy małżonek nie ujawnił swoich aktywów. Koszmar jednego partnera, oczywiście,
może być snem innego. Jak wcześniej zapowiadał się na news.Bitcoin.com, “Rozstanie z połową swojej kolekcji kryptowalut nie przychodzi łatwo

W wielu krajach obu stronom przyznawany jest 50% podział majątku, mimo że mąż często jest
głównym żywicielem rodziny, ponieważ wkład żony jest uznawany w innych dziedzinach, w tym
opiece nad dziećmi i wspieraniu jego kariery. Zarabianie pieniędzy na kryptowalutach
wymaga sprytu, przewidywania i żelaznych rąk, ale kwalifikowanie go w tym samym przedziale
co 40 godzin tygodniowo może nie być odpowiednie. O ile mąż uwikłany w sprawę 840 000 $ nie
jest pełnoetatowym handlarzem crypto, prawdopodobnie zarobił pieniądze po prostu na wczesnym
zakupie i czekaniu.

Zawsze 50/50 w związkach? Nawet jeśli para nie dąży do równego podziału kryptowaluty, handlowiec z różnych powodów może żałować, że rozstaje się z nawet małą częścią swojego portfela. Jak zauważył Vandana Chitroda, w Royds Withy King: “[Zmienność] stanowi prawdziwe wyzwanie przy wycenie kryptowalut. Wyceny będą musiały być przeprowadzane wielokrotnie podczas procesu rozwodowego w miarę rozwoju sprawy. “ Jeśli para ma osiągnąć polubowne rozwiązanie, żona może uznać, że jej mąż jest bardziej skłonny do zawarcia porozumienia na niedźwiedzim rynku niż podczas wybiegu. Bez względu na to, czy byłaby skłonna zaakceptować wypłatę, podczas gdy rynki kryptowalut pogrążone są w czerwieni, to zupełnie inna sprawa. W nadchodzących latach sądy rozwodowe mogą okazać się podstawowym poligonem doświadczalnym do określenia, w jaki sposób kryptowaluty są klasyfikowane i wyceniane.


REKLAMA