Krypto “bańka” nie pęknie bez ustalonych przepisów, by wnieść duże pieniądze.

Były przewodniczący Jim Newsome z amerykańskiego regulatora finansowego Commodity Futures Trading Commission (CFTC) przewidział, że domniemana kryptowaluta “bańka” nie pęknie wkrótce – donosił Forbes 8 marca.

Według Newsome brak konkretnych ram prawnych oznacza, że ​​inwestorzy instytucjonalni wciąż nie uczestniczą w rynku kryptowalut. Bez jasnych przepisów i wynikającego z tego zastrzyku “wielkich pieniędzy” wybuch “kryptograficznej bańki” pozostaje mało prawdopodobny – powiedział Newsome Forbes.

Komentatorzy wewnątrz i poza obszarem kryptowaluty pozostają w sprzeczności, czy zasoby kryptograficzne są lub kiedykolwiek były w bańce cenowej.

Newsome skomentował swoją nową pozycję głównego doradcy amerykańskich decydentów w zakresie krypto-waluty. W tym tygodniu miał dostarczyć raport wraz z byłym przewodniczącym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Paulem Atkinsem, ale raport został odroczony, raporty Forbesa.

Regulacja aktywów kryptograficznych i praktyk biznesowych pozostaje głównym przedmiotem zainteresowania obecnych przewodniczących dwóch agencji krajowych w 2018 r. Obecna polityka koncentruje się na zapewnieniu przestrzeni przemysłowej możliwości rozwoju. Podczas wspólnego przesłuchania na kryptowalutę 6 lutego CFTC, J. Christopher Giancarlo i Jay Clayton z SEC, powstrzymali się od ciężkich zasad, jednocześnie postanawiając pilnie obserwować pojawiające się produkty i usługi, aby upewnić się, że są zgodne z obowiązującymi przepisami amerykańskimi.

Po wspólnym spotkaniu rynki zareagowały serdecznie na powtórzenie tego, co w dużej mierze poprzednio wyrażała polityka Claytona.

Dalsze aktualizacje i szczegóły dotyczące międzynarodowych przepisów dotyczących kryptowaluty mogą wkrótce pojawić się na zbliżającym się szczycie G20 w tym miesiącu.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi