Kraken przekazuje 1 milion dolarów na rzecz centrum Blockchain Advocacy Group.

Jest kilka rzeczy, które społeczność kryptowalut kocha coś bardziej niż tylko otwartość.

Jesse Powell, dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken, przekazał 1 milion dolarów na oragnizację non-profit Coin Center w poniedziałek wieczorem na corocznej gali organizacji rzecznictwa w Nowym Jorku. Kraken zobowiązał się do przekazania darowizny na rzecz Coin Center do końca miesiąca, do kwoty 1 miliona USD.

To była największa darowizna pojedyncza dla Coin Center, powiedział Neeraj Agrawal, rzecznik Washington, D.C.-think tanku.

Kraken, z siedzibą w San Francisco, nie jest obcy dla regulacyjnego ‘pola minowego’, Coin Center dąży do rozładowania napięcia i budowy porozumień.

W kwietniu Kraken był jedną z 13 giełd, które otrzymały zapytanie dotyczące “kontroli wewnętrznej i zabezpieczeń w celu ochrony aktywów konsumenckich” od byłego prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Eric Schneidermana.

W przeciwieństwie do wielu konkurentów, Powell odmówił odpowiedzi, mówiąc, że jego giełda może “uniknąć tej kontroli”, ponieważ opuściła Nowy Jork w 2015 roku, pobudzona przez to, co nazwał uciążliwym regulacyjnym podejściem państwa.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi