Korea Południowa planuje zalegalizować ICO.

Regionalny raport o źródłach wiadomości Władze finansowe Korei Południowej pracują nad ustawodawstwem, które formalnie zalegalizuje ICO, aby wyglądać bardziej zachęcająco dla większej społeczności technologii finansowych.

Korea Południowa planuje uczynić ICO legalnymi

Internetowe źródło wiadomości The Korean Times doniosło w tym tygodniu: “Władze finansowe rozmawiają z krajową agencją podatkową, ministerstwem sprawiedliwości i innymi odpowiednimi urzędami rządowymi na temat planu zezwolenia ICO w Korei, gdy spełnione są pewne warunki”, cytuje anonimowe źródło jako nalegające .

ICO są coraz popularniejszym sposobem finansowania projektów i często są znacznie mniej uciążliwe i kosztowne niż ich imiennik, wstępne oferty publiczne, w które zaangażowane są gromady prawników tylko po to, aby pokonywać prawne przeszkody. ICO są również przedmiotem coraz większej kontroli na całym świecie, ponieważ inwestorzy zostali oszukani z milionów.

Korea Południowa planuje formalnie umożliwić ICO

금융 위원회 Komisja Usług Finansowych (FSC) jest głównym finansowym organem regulacyjnym Republiki, kierującym krajową służbą nadzoru finansowego (FSS). Krypto-regulator FSC, Kang Young-soo, nie zobowiązał się publicznie do liberalizacji ICO, mówiąc Zgromadzeniu Narodowemu: “Istnieje wiele spekulacji na temat możliwości dopuszczenia ICO. FSC uznało pogląd strony trzeciej dotyczący tej kwestii, ale nie możemy w tej chwili oficjalnie powiedzieć. Tak, musimy mieć plany, jak rozwijać technologie związane z Blockchain i skutecznie regulować transakcje kryptowalut. To jest osobny problem. ”

Mimo to, The Times donosi:

“Władze finansowe przygotowują plan, aby zlegalizować ICO, rundom pozyskiwania funduszy na bazie cyfrowej tokeny, dla krajowych inwestorów, w celu rozwoju technologii opartych na blockchain, zgodnie ze źródłami znanymi z tej kwestii.”

Byłby to poważny przełom dla krypto-szalonego narodu, ponieważ regulatorzy z jesieni ubiegłego roku otwarcie zakazali ICO dla mieszkańców.

Być może jest to wymowne: “Mimo to administracja nie wdrożyła jeszcze zasady ICO i nie zmusiła przedsiębiorstw do zwrotu funduszy ICO. To także pozwala lokalnym inwestorom wpłacać pieniądze do zagranicznych ICO i cyfrowych giełd walut działających na terenie kraju “, ujawnia The Times. Korea Południowa odgrywa bardzo dużą rolę w ogólnym zdrowiu fiskalnym spekulacyjnego rynku kryptowalut i odgrywa rolę w dyktowaniu ceny monet i ogólnego sentymentu.

“Różne scenariusze, takie jak nałożenie podatku od wartości dodanej, podatek od zysków kapitałowych lub oba na handel”,

cytuje się inne anonimowe źródło

oraz pobieranie podatku od przedsiębiorstw z lokalnych giełd kryptowalut, a także inicjowanie autoryzowanych giełd z omawianymi licencjami “

Zwiększenie przejrzystości między ministerstwami i bankami pozwoli na lepsze monitorowanie kapitału.

W krajach zorientowanych na działalność gospodarczą, takich jak Korea Południowa, rozumieją całkowite zakazy dotyczące mechanizmów takich jak ICO, oznaczają, że te startupy i kapitał przenoszą się na bardziej przyjazne strefy klimatyczne, a tym samym giną w regionie bardzo potrzebnego wzrostu. Zamiast tego więcej polityków zastanawia się przynajmniej nad wprowadzeniem innowacji poprzez włączenie ich do istniejących struktur regulacyjnych.


REKLAMA