Kopacze sprzedają więcej, niż kopią

Podczas gdy bitcoin (BTC) wygląda na przedłużenie ostatnich upartych ruchów, osoby odpowiedzialne za tworzenie nowych bitcoinów zwiększyły sprzedaż.

Największa na świecie kryptowaluta pod względem wartości rynkowej wzrosła z 3 867 USD do 7 000 USD w ciągu 13 dni do 25 marca. Jednak podczas 81-procentowego wiecu odzyskiwania górnicy sprzedali więcej BTC niż wygenerowali, zgodnie z danymi MRI.

Toczący się 21-dniowy MRI utrzymywał się powyżej 100 podczas całego okresu ostatniego powrotu po upadkach poniżej 4000 $. MRI powyżej 100 oznacza, że ​​górnicy sprzedają więcej niż wydobywają i wyczerpują zapasy, podczas gdy odczyt poniżej 100 MRI wskazuje, że górnicy gromadzą zapasy, sprzedając mniej niż wydobywają.

Ponieważ ceny nadal rosły, apetyt na bitcoiny był wystarczający dla górników.

Pule wydobywcze stanowią najwyższy procent bitcoinów wpływających na giełdy i mają znaczący wpływ na ceny. Jednak niektórzy postrzegają reakcję rynku jako pozytywny wskaźnik.

„Gdy cena bitcoinów może gwałtownie wzrosnąć od lokalnych minimów, a kupujący mogą wchłonąć dodatkowe bitcoiny sprzedawaną przez górników przy niewielkim wpływie, jest to oznaka siły na całym rynku”

Jak zauważyli założyciel i prezes ByteTree, Charlie Morris, w środę górnicy wyczerpali zapas.

Inni analitycy są jednak zdania, że ​​jednodniowe odchylenia w sprzedaży kopaczy są często zbyt małe, aby można było właściwie osądzić hossę na rynku.

„Średni wolumen sprzedaży w wysokości 2 788 nie był wystarczająco istotny statystycznie, aby mieć duży wpływ na większe zmiany cen bitcoina. W porównaniu do ilości bitcoinów na świecie sprzedaż górników była mniejsza niż 1 procent”

Ponieważ jednak górnicy sprzedawali średnio więcej monet w trakcie odzyskiwania cen, może to wskazywać na siłę rynkową. Innymi słowy, rajd cenowy ma nogi.

Niemniej kryptowaluta pozostaje podatna na ataki awersji do ryzyka na tradycyjnych rynkach. Globalne akcje odzyskały równowagę w ciągu ostatnich kilku dni, głównie z powodu ogromnego bodźca fiskalnego i monetarnego ujawnionego przez USA

Wybuch koronawirusa nie wykazuje jednak żadnych oznak spowolnienia, a rynki dopiero zaczynają naprawdę odczuwać straty gospodarcze, które mogą być znacznie większe niż to, co się powszechnie przewiduje. Na przykład liczba zgłoszeń bezrobocia w USA wzrosła do 3 milionów w tygodniu kończącym się 21 marca, co stanowi podwójne oczekiwanie ekonomistów na 1,5 miliona nowych zgłoszeń.

Nic dziwnego, że ma pewne przewidywane tragiczne prognozy z niektórych zakątków rynku.

„Jeśli uważasz, że to, co dzieje się teraz, to kryzys gospodarczy, to się mylisz” napisał Peter Schiff na Twitterze w czwartek. „To kryzys zdrowotny. Następuje kryzys gospodarczy, który będzie skutkiem uzdrowienia fiskalnego i monetarnego. Kryzys będzie nie tylko gorszy niż Wielka Recesja, ale także niż Wielki Kryzys. ”

„Musimy zachować ostrożność w przypadku kolejnego kryzysu płynności” – powiedział Chris Thomas, dyrektor ds. Aktywów cyfrowych w Swissquote Bank.


REKLAMA
Coinquista – załóż konto i otrzymaj darmowe kryptowaluty