Kontrowersyjny Stablecoin Tether wydaje nową partię tokenów USDT wartą 50 milionów dolarów

Tether (USDT) wydał nowe tokeny o wartości 50 milionów dolarów w dniu 11 sierpnia, zgodnie z OmniExplorer.

Pod koniec marca Tether wydał 300 milionów tokenów USDT wycenionych na 1 $ za token.

W ciągu ostatnich 30 dni kapitalizacja rynkowa Tether spadła o około 300 milionów dolarów, z 2,7 miliarda dolarów w połowie lipca do 2,4 miliarda dolarów, według CoinMarketCap.

Tether jest teraz na drugim miejscu po Bitcoin (BTC) pod względem najwyższych dziennych obrotów. Widząc 4,2 miliarda dolarów w transakcjach dziennie lub 28,16 procent wszystkich transakcji krypto. Podczas gdy średnia wartość handlowa Bitcoin w ciągu 24 godzin wynosi 5,7 miliarda dolarów, czyli 38,62 procent.

Giełda Bitfinex, która jest siódmą w rankingu giełdą kryptowalutową dzieli się przywództwem z Tether. Obie firmy zostały atakowane z powodu braku przejrzystości, ponieważ tokeny Tether  USDT twierdzą, że są wspierane jeden do jednego przez USD, ale firma jeszcze nie poddała się audytowi publicznemu.

13 czerwca Tether ponownie spotkał się z krytyką po badaniu, które obarczyło firmę za manipulację cenami Bitcoin w 2017 roku. Według badań, modele transakcyjne Tether pokazują, że było “używane do zapewnienia wsparcia cenowego i manipulowania cenami kryptowalut”.


REKLAMA