Komisja Europejska zamierza wydać ‘Bloc-Wide Blockchain Framework’.

Komisja Europejska, ramię wykonawcze UE, ma ujawnić plany wspólnych działań regulacyjnych w sprawie fintech, w tym Blockchain, Reuters,

Kopia projektu dokumentu widocznego w publikacji, która ma zostać wydana “już w tym tygodniu”, sugeruje organom regulacyjnym UE, by przyjęły ogólne zasady regulujące kwestie takie jak finansowanie społecznościowe i ” standardy technologii blockchain”.

To, jak sugeruje Reuters, jest częścią posunięcia, które ma zakończyć system “patchwork” przepisów obowiązujących obecnie w państwach członkowskich bloku.

“Ramy unijne oferowałyby europejski paszport, a jednocześnie zapewniałyby właściwe zarządzanie platformami i ochroną dostawców funduszy” – głosi raport.

W przeciwieństwie do krypto-waluty, leczenie Blockchain stało się centralnym tematem dla Komisji Europejskiej, która na początku zeszłego miesiąca zaprezentowała swoje specjalne unijne obserwatorium i forum Blockchain.

Zapowiadany jako “jeden z najbardziej wszechstronnych repozytoriów doświadczenia i wiedzy blockchain”, jednostka powinna funkcjonować jako tygiel dla różnych ciał, aby “dyskutować i rozwijać nowe pomysły i kierunki” z wykorzystaniem technologii Blockchain.

W międzyczasie, na temat kryptowaluty, szef unijnych usług finansowych Valdis Dombrovskis powiedział podczas przemówienia Komisji 26 lutego, że ustawodawcy “są gotowi” do wprowadzenia regulacji w razie potrzeby.

W tym samym czasie UE “musi zaakceptować innowację” Blockchain, podsumował.


REKLAMA
Unlimited - najlepszy sklep z kryptokoparkami oraz akcesoriami górniczymi